Ktoś jeszcze wątpi w potencjał polskiego designu? Aż sześciu polskich projektantów zakwalifikowało się do II etapu konkursu Electrolux Design Lab! Teraz internauci mogą głosować na najlepsze projekty.

Sześciu Polaków w II etapie Electrolux Design Lab! To sukces polskiego designu, bo w tym roku zgłoszono ponad 1700 prac z całego świata. A do II etapu jury wybrało zaledwie 105 pomysłów!

Do 12 maja 2013 roku możemy oglądać je na stronie konkursu i głosować na te, które najbardziej nam się spodobają. Najlepsze projekty wybrane przez jury i internautów przejdą do kolejnego etapu.

Główną nagrodą w konkursie Electrolux Design Lab jest 5000 euro oraz 6-miesięczny, płatny staż w jednym z centrum projektowania Electrolux.

Polskie projekty w Electrolux Design Lab:

Movepot - Magdalena Brzozowska   Coat Wall - Julia Owczarczak
Movepot - Magdalena Brzozowska wymyśliła przenośny garnek, w którym wygodnie gotować można także poza kuchnią. Zaprojektowała go specjalnie zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którym gotowanie kojarzy się z dobrą zabawą i czasem mile spędzonym w gronie najbliższych. Obejrzyj i głosuj!   Coat Wall - Julia Owczarczak zaproponowała inspirowaną futrem ssaków pół-przezroczystą ściankę, która oczyszcza powietrze z miejskich zanieczyszczeń i izoluje pomieszczenie. Obejrzyj i głosuj!
   

 

O2-Sailor - Tomasz Siemek   Atem - projekt Małgorzaty Blachnickiej
O2-Sailor - Tomasz Siemek zaproponował niezależny, miejski filtr powietrza, który nawet w miejskiej dżungli pozwoli poczuć świeżość morskiej bryzy. Obejrzyj i głosuj!   Atem - pomysł Małgorzaty Blachnickiej to panel wentylacyjny, który umożliwi wietrzenie pomieszczeń wolnym od zanieczyszczeń powietrzem. Obejrzyj i głosuj!
     
Beathing furniture - Agata Hoffa   Stingrey - to płaski, lekki, kompaktowy odkurzacz pomysłu Sylwii Kołodko.
Beathing furniture - Agata Hoffa wymyśliła oddychające meble, przez które do wnętrza mieszkania może napływać świeże powietrze z zewnątrz. Obejrzyj i głosuj!   Stingrey - to płaski, lekki, kompaktowy odkurzacz pomysłu Sylwii Kołodko. Jest cienki, nie wydaje żadnych dźwięków i odkurzy każdy kąt. I na dodatek ma wbudowaną lampę, której promieniowanie zabija bakterie. Obejrzyj i głosuj!

Do III etapu konkursy Electrolux Design Lab przejdzie 50 najlepszych projektów. Na ten wybór, obok opinii ekspertów, wpływ ma także głosowanie internautów, które potrwa do 12 maja.

Zwycięzcę konkursu poznamy w październiku. Czy - podobnie jak rok temu Jan Ankiersztajn - zdobędzie ją któryś z polskich projektantów? To zależy także od Waszych głosów.

źródło i zdjęcia: Electrolux