O tasiemkowej aranżacji wnętrz na festiwal Łódź Design 2012 w czwartek w klubie Sztuka Architektury opowiedzą architekci z biura Centrala. Zapraszamy do klubu i na transmisję online.

Patronat Czas na WnętrzeKolejne czwartkowe spotkanie z cyklu "Polskie Wnętrze 2012" poprowadzą twórcy aranżacji wnętrz na festiwal Łódź Design 2012 - architekci z biura Centrala.

Ich projekt wystroju wnętrza budynku tkalni i przędzalni dawnej fabryki włókienniczej "Naum Eitingon i Ska" nawiązał do pierwotnej funkcji tego miejsca. Instalacja opowiada historię przędzalni w sposób dosłowny i jednocześnie wdzięczny.

Pomysł jest bardzo prosty - przestrzeń podzielono... kolorowymi tasiemkami, tworząc z nich barwne płaszczyzny i wiązki. Tasiemki wpleciono też w płyty kanalikowe - w ten sposób powstały ekspozytory i przegrody pionowe.

Instalacja kojarzy się z produkcją tkanin - dawnym znakiem rozpoznawczym Łodzi, a przy tym jest lekka, ażurowa i wyrazista. Nie konkuruje z innymi elementami tego charakterystycznego wnętrza - surową poprzemysłową halą, z dużymi przeszkleniami i lasem żelbetowych słupów.

Kolorowe tasiemki podwieszone pod sufit, z którego odpadają kawałki białej farby, to kwintesencja tego, czym jest Łódź Design.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 16 maja 2013 r., godz. 18.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny. Spotkanie będzie można śledzić także dzięki transmisji internetowej.

"Polskie Wnętrze 2012" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.