We wciąż modnych minimalistycznych kuchniach, zwłaszcza z wyspą, blat jest często głównym elementem dekoracyjnym. Zobacz nowe modne wzory blatów Pfleiderer.

Co jest modne w kuchni? Jednolite, wysokie zabudowy, obszerne wyspy kuchenne, szlachetne, naturalne materiały. Coraz częściej właśnie blat jest elementem, który przełamuje monotonię wnętrza.

Właśnie w te trendy wpisują się najnowsze blaty Pfleiderer. Propozycje na rok 2013 to wyraziste dekory inspirowane przede wszystkim różnorodnością i bogactwem struktur naturalnych materiałów.

Nowe modne wzory blatów Pfleiderer:

  • Golden Rock (F79450 HS) - imituje wygląd starego złota, znakomicie sprawdzi się w stylowej "pałacowej" kuchni, w minimalistycznej, prostej aranżacji zalśni niczym gwiazda. Złocisty kolor blatu podkreślają efekt masy perłowej i motyw mozaiki. Dzięki nowej strukturze HS i zwiększonej wytrzymałości, blat Golden Rock długo zachowa wysoki połysk.
  • Marmur Nero (F8997) - do złudzenia przypomina naturalny czarny marmur, czarna błyszcząca powierzchnia usiana jest drobnymi nieregularnie rozmieszczonymi plamkami. W połączeniu z bielą lub drewnem pozwoli stworzyć bardzo elegancką aranżację kuchni. 
  • Antracyt (U1290) - jedyny wśród nowości 2013 blat Pfleiderer z dekorem uni. Matowy blat w kolorze ciemnej, mineralnej szarości jest mocnym akcentem, znakomicie będzie wyglądał w połączeniu z innymi materiałami w podobnej kolorystyce: szkłem, ceramiką, betonem, laminatami HPL.
  • Sahara (R6457) i Kamala (R6456) to piaskowe dekory utrzymane w ciepłych odcieniach brązu, odwzorowują naturalny, warstwowy układ pustynnych piasków. Ich rysunek, choć pozornie spokojny i regularny, ma w sobie coś dynamicznego, zupełnie jakby oddawał ciągły ruch pustynnych wydm.
  • Kashmir White (F8998) to bardzo uniwersalny dekor inspirowany kolorystyką i strukturą szlifowanych powierzchni ceramicznych, ma jasny szaro-beżowy kolor i bardzo delikatny, punktowy połysk. Taki wzór blatu daje praktycznie pełną dowolność w wyborze frontów szafek kuchennych, świetnie komponuje się z jasnym drewnem, bielą, pastelami i kolorami ziemi.
  • Swiss Elm (R3220) to niezwykle staranne odwzorowanie drewna wiązu - jasnego, z widocznymi słojami, kwiatami i sękami. Stanowi znakomity kontrapunkt dla jednolitych powierzchni, nawet tych w bardzo wyrazistych kolorach, takich jak żółć, żywa zieleń czy oranż.
  • Shanga Wenge (R5613) to naturalistyczne odwzorowanie egzotycznego drewna wenge. Dekor ten Pfleiderer proponował wcześniej w kolekcji płyt laminowanych. Dzięki zróżnicowaniu kolorów i strukturze Linea laminat jest niemal nie do odróżnienia od naturalnego forniru albo drewna obrabianego tradycyjnymi metodami. Oba drewnopodobne blaty świetnie prezentują się w modnych horyzontalnych aranżacjach, eksponujących wyraźny rysunek słoi. Takie długie, jednolite blaty robocze pokazano m. in. na wielu stoiskach podczas tegorocznych targów Living Kitchen w Kolonii.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer