Co pierwsze przyciąga wzrok w łazience? Zwykle wanna - choćby ze względu na swoje gabaryty. Nowe wanny Sealskin zwracają uwagę designem. Dzięki nim spełnimy marzenie o eleganckiej łazience.

Skoro wanna to zwykle największy sprzęt w łazience, naturalne, że dominuje we wnętrzu i nadaje mu styl. Tym tropem poszli projektanci marki Sealskin i zaproponowali wanny, które staną się "tym czymś, co przyciąga wzrok" w eleganckiej łazience.

Trzy nowe wanny Sealskin - Icon Oval, Icon Square oraz Canvas - które pojawiły się w ofercie Coram Poland, już na pierwszy rzut oka się wyróżniają ciekawym designem i szlachetnym materiałem. Jeśli dodamy do tego, że są przyjemne w dotyku i wyjątkowo wygodnie wyprofilowane, mamy idealne kandydatki na główną ozdobę eleganckiej łazienki.

Dwie pierwsze - Icon Oval i Icon Square - to wanny wolno stojące o finezyjnej - dzięki cienkim rantom - wyjątkowo lekkiej linii. Wanna Icon Oval ma kształt elipsy o wymiarach 173 x 80 x 60 cm,  pojemności 190 l i głębokości 50 cm. Z kolei model Icon Square to prostokątna wanna wolno stojąca o wymiarach 180 x 80 x 59 cm, pojemności 210 l i głębokości 43 cm. Obie wanny wykonane są z akrylu o grubości 4 mm.

Projektanci tych efektownych wanien nie zapomnieli o względach praktycznych. Dlatego system odpływowy  idealnie mieści się pod dnem wanny i podczas montażu nie trzeba robić podkucia w posadzce. Bezpieczną kąpiel, bez obaw o zalanie łazienki, zapewni nam system przelewowy.

Trzecia z nowości marki Sealskin - wanna Canvas - to propozycja dla tych, którym w równym stopniu zależy na ciekawym designie i komforcie kąpieli. Purystyczna, pozbawiona zbędnych krawędzi i krzywizn bryła wanny Canvas przypomina gładką, białą tkaninę. To zasługa elastycznego, mineralnego konglomeratu Solid Surface, który na dodatek jest przyjemny w dotyku (cieplejszy niż akryl), łatwy do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymały.

Projektanci położyli szczególny nacisk na ergonomię wanny Sealskin Canvas: profilowanie kąta nachylenia wnętrza wanny, optymalną głębokość, umieszczenie odpływu na środku dna wanny oraz wygodne, szerokie ranty, na których można swobodnie odłożyć kąpielowe akcesoria.

Szerokie brzegi wanny Canvas pełnią też dodatkową rolę - jeśli wnęka na wannę nie jest idealnie równa, producent może przyciąć ranty pod wymiar. Standardowo wanna Canvas dostępna jest w przedziale szerokości 80-100 cm i długości 180-200 cm. Jej głębokość to 50 cm, a maksymalna pojemność - 190 l.

źródło i zdjęcia: Coram Poland