Pamiętasz o regularnym odkamienianiu żelazka? To ważne, bo kamień zatyka otwory do pary, przez co prasuje się trudniej i dłużej. No i brudzi ubrania. Nowe żelazko Tefal Ultimate AntiCalc FV9650 właściwie czyści się samo.

Odkamienianie żelazka - czy jest ważne?

Dlaczego tak często o tym zapominamy? Pewnie dlatego, że odkamienianie żelazka jest zwykle czasochłonne, a właśnie potrzebujemy szybko coś przeprasować. Więc odkamienianie odkładamy do następnego razu... raz, drugi, dziesiąty... Aż w końcu kamień na dobre zatka dysze pary, polami nam ubranie albo, co gorsza, na dobre się zepsuje.

Dlatego inżynierowie Tefala postanowili ułatwić nam życie i stworzyli żelazko, które odkamienia się samo. W żelazku Tefal Ultimate AntiCalc FV9650 kamień gromadzi się nie w zbiorniczku na wodę i dyszach pary, lecz w specjalnej szufladce. Wystarczy raz na jakiś czas ją opróżnić i po kłopocie - żelazko odkamienione! Szybko, prosto i czysto, bez użycia octu ani innego odkamieniacza. I jedna rzecz do pamiętania mniej!

Oczywiście łatwość odkamieniania to nie jedyna zaleta żelazka Tefal Ultimate AntiCalc. Duża moc 2600 watów, strumień pary do 50 g/min i nowa, lekko ślizgająca się po różnych rodzajach tkanin stopa Gliss/Glide Protect Autoclean pozwalają na łatwe i szybkie prasowanie, nawet w pionie - bez konieczności zdejmowania ubrań z wieszaków! A uderzenie pary 210 g/min pomoże łatwo rozprasować nawet najbardziej uporczywe zagniecenia.

Inne funkcje żelazka Tefal Ultimate AntiCalc FV9650:

  • ergonomiczny uchwyt,
  • samooczyszczanie,
  • automatycznego wyłączanie (Auto Stop),
  • funkcja AntiDrip zapobiegającą kapaniu wody na prasowane ubrania,
  • cena 399 zł.

źródło i zdjęcia: Tefal