Gdzie szukać antidotum na nudę miejskiej przestrzeni? Miejskie meble z Astrini Design przegonią ją gdzie pieprz rośnie!

Miejskie ławki i stojaki na rowery nie muszą być szare, nudne i odrapane. Pomysłów na dobry miejski design nie trzeba szukać daleko - Astrini Design to nowa polska marka, która kreuje designerskie sprzęty do przestrzeni publicznej. Jej flagowy produkt to City Alphabet, którym zadebiutowała na zeszłorocznej Światowej Wystawie Fuorisalone w Mediolanie. Wyjątkowy design mebli potwierdzają także pierwsze prestiżowe wyróżnienia: Złoty Medal Targów Poznańskich oraz obecność wśród finalistów konkursu TOP DESIGN 2013.

City Alphabet składa się  się z 13 mebli-modułów, z których można ułożyć dowolny napis. Meble City Alphabet połączone w odpowiedni sposób tworzą nie tylko wszystkie litery alfabetu ale również znaki interpunkcyjne! Można więc "podpisać" nimi swoje miasto, park lub event designerskimi literami, na których przechodnie będa mogli przysiąść i odpocząć.

- Każda litera ma swoją funkcję; są tu zarówno zjeżdżalnie, jak i ławki, stoliki, ustronne siedzisko dla zakochanych czy w końcu specjalne stojaki z zaczepami dla rowerów oraz wózków dziecięcych - mówi wiceprezes Astromal Sp. z o.o., właściciela marki Astrini Design, Roksana Stróżyk-Wysocka.

Meble miejskie Astrini Design wykonane są z laminatu poliestrowo-szklanego, więc mogą być kolorowe - dopasowane do architektury otoczenia, w którym mają stanąć albo treści napisu, który chcemy z nich zbudować. Poza tym są odporne na czynniki atmosferyczne, więc sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. 

Drugą kolekcją Astrini Design są meble Due zaprojektowane przez Dorotę Koziarę w taki sposób, aby zaprosić do dialogu, do zatrzymania się i poświęcenia chwili czasu na grę z dzieckiem w warcaby albo w szachy z przyjacielem, a może dopiero co poznanym przechodniem...

Czy miejskie meble Astrini Design odmienią nasze ulice, place i skwery?

źródło i zdjęcia: Astrini Design