Współczesny design, tradycyjne rzemiosło i naturalne materiały - to połączenie już nieraz okazało się nadzwyczaj udane. Kolejnym przykładem są dywany z filcu nowej marki Blobbi - designerskie, zabawne i w 100% naturalne.

W poszukiwaniu wyjątkowych mebli i dodatków do wnętrz Ola i Magda dotarły aż do Nepalu. Tam właśnie znalazły to, czego szukały - współczesny design wykorzystujący przekazywane z pokolenia na pokolenie umiejętności.

Tamtejsi rzemieślnicy robią designerskie dywany z filcu. Każdy jest ręcznie uszyty z niezliczonej liczby filcowych kulek. Właśnie w Nepalu wymyślono tę technologię.

Dywany Blobbi łączą w niezwykły sposób tradycyjne rękodzieło z bardzo nowoczesnym designem. I wykonane są w 100% z naturalnej wełny - na to Ola i Magda, jako młode mamy, zwracają szczególną uwagę. W końcu chcą zapewnić swoim i nie tylko swoim pociechom to, co najlepsze. A taki "kulkowy" dywan to dla maluchów fantastyczne miejsce do zabawy.

Ale dywany z filcu pasują nie tylko do pokoi dziecięcych. Dobrze wyglądają we wnętrzach w różnych stylach, ale szczególnie efektownie prezentują się w minimalistycznych aranżacjach, gdzie mogą skupić na sobie uwagę.

W Blobbi "kulkowe" dywany z filcu znajdziemy w aż pięciu wariantach kolorystycznych - dwa bardzo kolorowe, jeden w stonowanych różach i dwa dla tych, którzy unikają nadmiaru kolorów - jednolicie białe i szare.  Dywany są okrągłe, o średnicy 100, 120, 150 i 200 cm. Już od września kupić je będzie można w sklepie internetowym Blobbi Concept Store, a jeśli komuś się spieszy, niech zajrzy na Blobbi.pl.

źródło i zdjęcia: Blobbi