Nowy grzejnik stojący marki Jaga nie bez powodu nazywa się Freedom. Daje bowiem niespotykaną wolność wyboru nie tylko gabarytów, lecz także funkcjonalności i designu.

Freedom to połączenie zalet grzejnika stojącego, kanałowego i dekoracyjnego. Działa efektywniej niż grzejnik kanałowy, a jego montaż nie wymaga kucia podłogi. Dzięki dużej wydajności zajmuje mało miejsca, a na dodatek sami możemy skomponować jego wygląd.  

Modułowa obudowa grzejnika Freedom pozwala łączyć elementy w różnych kolorach, więc nasz grzejnik może być minimalistycznie skromny lub zjawiskowo dekoracyjny. Sami o tym decydujemy.

Do wyboru - oprócz bogatej palety kolorów obudowy - mamy kilka wymiarów i dwie wersje użytkowe: Micro (grzanie) oraz Clima (grzanie i chłodzenie). Oba modele grzejnika Freedom oparte są o tę samą wydajną technologię grzewczą Low H2O (mała pojemność wodna) oraz system Dynamic Boost Effect - gdy czujnik wykryje, że temperatura powietrza w pomieszczeniu różni się od zadanej, włącza nadmuch powietrza. Przy czym wentylatory są energooszczędne i bardzo ciche (do 20 decybeli).

W obu wersjach grzejnik ma 19 cm szerokości i wysokość około 19 cm. Każdy z modeli dostępny jest w kilku długościach: Micro od 60 do 200 cm, Clima od 72 do 180 cm. Wydajność grzejnika Freedom Clima o długości 180 cm sięga 5000 W.

Co bardzo ważne, dostęp do podłączeń i sterowania jest genialnie prosty - wszystko znajduje się w jednej z nóżek, więc i zasilanie, i elementy sterujące ukryte są pod obudową, nie zakłócając estetyki grzejnika

Nowatorstwo grzejnika Freedom docenili eksperci wzornictwa, którzy już jego prototyp wyróżnili prestiżową nagrodą Red Dot Award 2013.

źródło i zdjęcia: Jaga Polska