Lubicie styl francuski we wnętrzach? W Warszawie powstało niedawno nowe miejsce, w którym znajdziecie czarujące francuskie meble i dekoracje, a także wnętrzarskie porady i inspiracje. Zajrzyjcie do Atelier Zwycięzców.

Gdzie? Oczywiście na Saską Kępę, najbardziej francuską z warszawskich dzielnic. Atelier Zwycięzców to miejsce pełne francuskiego szyku. Stworzyły je trzy kobiety, które połączyła pasja do wnętrz z duszą: Anna Olga Chmielewska, architekt wnętrz i stylistka prowadząca pracownię HolArt Studio, Monika Le Felic, właścicielka firmy Meubles de Charme i Magda Wrzosek z agencji Sisu PR. 

W przedwojennej kamienicy na Saskiej Kępie przy ul. Zwycięzców 31 a/1 powstały wnętrza, które mają inspirować i pokazywać pomysły na aranżacje w stylu francuskim, shabby i rustykalnym.

- Zależy nam, aby każdy nasz klient mógł uczestniczyć w procesie tworzenia własnego, unikatowego wnętrza poprzez wybór koloru wykończenia mebla, tkanin obiciowych, indywidualnych dekoracji - mówi Anna Olga Chmielewska.

W Atelier Zwycięzców znajdziemy meble z kolekcji Meubles de Charme, do salonu, jadalni, gabinetu i sypialni. Niezwykłą propozycją są meble kuchenne z linii rustykalnej - zestawy elementów do aranżacji kuchni country: kredensy, bufety, wyspy kuchenne z marmurowym blatem lub zlewem.

Wszystkie wykonane są w całości z litego drewna (mahoniowego i teakowego), ręcznie malowane, patynowane, postarzane z możliwością wybarwienia na kilkanaście kolorów. O kolorze mebli decyduje klient.

Oprócz francuskich mebli w Atelier Zwycięzców kupimy lampy stojące, lustra, belgijskie dywany z kolekcji Classique i Patchwork, a także naturalne tkaniny lniane Toiles de Mayenne i bawełniane. Możemy od razu zamówić uszycie z nich zasłon, rolet i poduszek lub obicie mebli.

Uzupełnieniem kolekcji są autorskie żyrandole Camille stworzone przez artystę plastyka Krzysztofa "Kamila" Milewskiego. Żyrandole, kinkiety i lichtarze są unikalnymi wzorami stworzonymi z XIX i XX wiecznych, francuskich, mosiężnych odlewów oraz kryształków Svarovski, Bohemia, Żeleznobrodske. Nie ma dwóch identycznych egzemplarzy.

W ofercie znajdziemy także klasyczne szkło francuskie z huty La Rochere: kieliszki, szklanki, karafki, filiżanki, talerze. Nowością i alternatywą dla tapet są wałki Vintage Pattern do malowania ścian i tkanin.

Przede wszystkim jednak Atelier Zwycięzców to nie kolejny wnętrzarski sklep, lecz miejsce pełne inspiracji. Można tam nie tylko kupić gotowe przedmioty lub zamówić wykonanie unikatowych mebli, lecz także poradzić się, porozmawiać o wnętrzach albo wziąć udział w dekoratorskich warsztatach. Najbliższe - warsztaty dekoracji stołu i kiermasz świąteczny - już 23 listopada.

źródło i zdjęcia: Atelier Zwycięzców