Grzejnik dekoracyjny jako integralna część architektury wnętrza - idea, która przyświeca belgijskiemu producentowi grzejników VASCO, stała się myślą przewodnią organizowanego już po raz ósmy konkursu dla projektantów i architektów wnętrz - VASCO Integracja.

Patronat Czas na WnętrzeWłaściwie konkursowy projekt spełniać musi jeden wymóg - przedstawiać pomieszczenie ogrzewane przynajmniej jednym grzejnikiem VASCO. Może być to pojedyncze pomieszczenie, np. łazienka, albo cały biurowiec. Jednak większość projektów zgłaszanych na konkurs VASCO Integracja to prywatne mieszkania i wnętrza domów.

Konkursowe projekty oceniane są w dwóch kategoriach:

  • Realizacja, a więc gotowe, w pełni wykończone wnętrza. Zgłoszenie w tej kategorii zawierać musi jego fotografie.
  • Koncepcja - projekt zawierający zrenderowane wizualizacje wnętrza, wymagane jest także przygotowanie jednej planszy.

W komisji konkursu VASCO Integracja zasiadają pracownicy naukowi Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, przedstawiciele mediów - patronów konkursu, a także laureaci głównych nagród dotychczasowych edycji konkursu.

Oceniając projekty, komisja zwraca uwagę na ich spójność i logiczność. Docenia te, w których każdy element ma swoje miejsce i współgra z pozostałymi, tworząc w ten sposób nową wartość. Wynika to z filozofii firmy VASCO, która jest prekursorem projektowania grzejnika jako formy przestrzennej istniejącej w kontekście architektury.

W 8 edycji konkursu VASCO Integracja raz pierwszy będzie możliwość prezentacji projektu na Facebooku i poddanie projektów koncepcyjnych pod głosowanie internautów. Da to uczestnikom konkursu i publiczności okazję do wymiany uwag i nawiązywania kontaktów. Prezentacja projektów i głosowanie odbędzie się już po obradach komisji, ale przed rozdaniem nagród, a więc w okresie marzec - maj 2014 roku.

O randze konkursu świadczy rosnące z roku a rok zainteresowanie architektów i projektantów wnętrz. Do 7 edycji 216 autorów zgłosiło aż 178 projektów - to dotychczas rekordowa liczba.

Statuetka VASCO IntegracjaPoznaj laureatów 7. edycji konkursu VASCO Integracja

Terminarz 8. edycji konkursu VASCO Integracja:

  • rejestracja uczestników na stronie Vascoart.pl - do 31 stycznia 2014 roku,
  • termin dostarczania prac - do 14 lutego 2014 roku,
  • obrady komisji  - marzec 2014 roku,
  • głosowanie na Facebooku - marzec - maj 2014 roku,
  • ogłoszenie wyników - maj 2014.

Ogłoszenie wyników konkursu VASCO Integracja odbędzie się na uroczystej gali, na którą zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy.

Szczegóły i regulamin na stronie konkursu.