Na zakończonych w zeszłym tygodniu targach elektroniki użytkowej CES 2014 w Las Vegas Samsung zaprezentował sprzęt AGD nowej generacji. Chef Collection to wynik współpracy ekspertów Samsunga z najlepszymi kucharzami i projektantami świata.

Debiutująca na CES 2014 linia AGD nowej generacji Samsung Chef Collection to lodówka, kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa do zabudowy i zmywarka. W każdym z tych urządzeń zastosowano innowacyjne rozwiązania stworzone we współpracy z Samsung Club Des Chefs - zespołem najlepszych kucharzy świata: Michelem Troisgrosem i Christopherem Kostowem (posiadacze 3 gwiazdek Michelina) oraz Ericem Trochonem (zwycięzcą MOF 2011). Również ich wysmakowana estetyka powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających koneserów smaku i stylu.

Chef Collection - lodówka dla perfekcjonistów

Czterodrzwiowa lodówka Samsung Chef Collection (model: RH9900) z system potrójnego chłodzenia i trzema oddzielnymi obiegami powietrza w chłodziarce i zamrażalniku zapewnia doskonałą kontrolę nad temperaturą w każdej strefie i pomaga stworzyć optymalne warunki przechowywania różnych produktów, a przez to dłużej zachować ich świeżość i smak.

System potrójnego chłodzenia umożliwił też zamontowanie w lodówce Chef Collection specjalnej komory Fridge-in-Freezer ("lodówka w zamrażalniku"), która może służyć do przechowywania świeżej żywności najwyższej jakości, mrożenia domowych smakołyków lub chłodzenia napojów.

Dla zawodowych kucharzy bardzo ważne jest jest to, by mięso i ryby zachowywały optymalną temperaturę do chwili, gdy zostaną użyte. Dlatego w lodówce Chef Collection w chłodziarce wydzielono komorę Chef Pantry ("spiżarnia szefa kuchni") o kontrolowanej temperaturze. Możemy np. schłodzić w niej ryby do temperatury -1°C.

Kolejnym nowym pomysłem jest Chef Pan ("miska szefa kuchni"), lodówkowy pojemnik wielorazowego użytku, nadający się do mycia w zmywarce, który można wykorzystywać nie tylko do marynowania i przechowywania żywności, ale również do pieczenia.

Imponująca jest także pojemność nowej lodówki Samsunga - aż 940 litrów, co odpowiada  33 torbom pełnym zakupów!

Kuchenka i mikrofalówka nowej generacji

Współpraca z Club Des Chefs zaowocowała stworzeniem innowacyjnej kuchenki elektrycznej. Model NE58H9950 ma wszystkie możliwości zeszłorocznej kuchenki z systemem Flex Duo - w tym możliwość pieczenia jednocześnie dwóch potraw w różnych temperaturach i czasie - a ponadto umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną kontrolę temperatury piekarnika.

Z kolei kuchenka mikrofalowa do zabudowy Chef Collection (OTR) ma czujnik przebiegu gotowania. wystarczy wybrać potrawę i jej wagę z menu automatycznego gotowania, aby urządzenie dobrało odpowiedni czas i temperaturę przygotowania potrawy.

Przed wydostawaniem się dymu i nieprzyjemnych zapachów z mikrofalówki chroni filtr w technologii Simple Clean ("łatwe czyszczenie"). Aby go wymienić trzeba tylko wcisnąć jeden przycisk.naciśnięcia jednego przycisku.

Zmywanie z siłą wodospadu

Od 40 prawie lat zasada działania i wzornictwo zmywarek prawie się nie zmieniły. Obrotowe ramiona z mało wydajnymi dyszami nie pozwalały wodzie dotrzeć we wszystkie zakamarki. W najnowszej zmywarce do naczyń firmy Samsung (model: DW80H9970) zastosowano innowacyjną technologię WaterWall™ - mechanizm spryskujący porusza się w linii prostej po dnie zmywarki, wytwarzając silną ścianę wody od krawędzi do krawędzi zmywarki. W ten sposób każdy talerz, garnek czy kubek zostanie dokładnie wymyty.

Zmywarka ma też funkcję Zone Booster, która pozwala stworzyć dwa obszary mycia. Mocno zabrudzone garnki i patelnie trafiają pod silny strumień wody o wysokiej temperaturze, podczas gdy talerze i szklanki myte są delikatniejszym strumieniem.

Sprzęt AGD z linii Chef Collection w najbliższym czasie dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych.

źródło i zdjęcia: Samsung