Ociepla i dodaje wnętrzu przytulności jak żaden inny materiał. Jednak zastosowanie naturalnego drewna w łazience bywa dyskusyjne. Dlatego najnowsze meble Antado to praktyczny kompromis.

Wygląd naturalnego drewna i odporność na wilgoć folii meblowej - oto najświeższa propozycja firmy Antado. Nowe dekory i faktury pozwalają cieszyć się urodą drewnianych mebli bez obaw, że w łazience szybko się zniszczą. 

Ze względu na wysoką wilgotność i często gorszą wentylację wiele osób rezygnuje z wykorzystania naturalnego drewna w łazience. W jego zastępstwie Antado proponuje folie meblowe. Zgrzewane z MDF tworzą powłokę odporną na działanie wilgoci, a najnowsze dekory doskonale odtwarzają nie tylko kolor, ale i fakturę naturalnego drewna, zapewniając przy tym trwałość nawet w trudnych warunkach. Oczywiście, folia jest swego rodzaju kompromisem, który pozwala jednak nie rezygnować z marzeń.

W odświeżonej ofercie wykończeń mebli łazienkowych Antado pojawiło się aż sześć nowych dekorów imitujących naturalne drewno: świerk tatrzański, ciemny orzech wenecki, dąb samba, coimbra, amber oak oraz wenge mleczne.

Świerk tatrzański, dekor dostępny w kolekcji Sycylia, to jasna półmatowa folia o grubej wyraźniej fakturze. Na dużej powierzchni do złudzenia przypomina nieobrobione drewno.

Z kolei ciemny orzech wenecki, który poszerzył kolekcję mebli Cantare, to ciemnobrązowy, delikatnie cieniowany dekor w chłodnej tonacji, z efektem satynowego matu. Drugim nowym wykończeniem mebli z tej kolekcji jest coimbra - jasnobeżowy dekor z zaznaczonym usłojeniem i wyraźną fakturą.

Dąb samba, nowe wykończenie mebli Spectra i Brava, to powłoka matowa, z dominacją koloru szarego, z wzorem nieregularnego usłojenia i delikatnie wyczuwalną fakturą. Delikatne przetarcia dają efekt postarzonego drewna. Amber oak, to delikatnie matowe, imitujące drewno wykończenie, które uzupełniło paletę mebli Pacific.

Ostatnim nowym wykończeniem imitującym drewno jest wenge mleczne. To jasny, beżowy dekor o grubej poziomej fakturze, który dołączył do kolekcji Novella. Wyrazisty wzór drewna zastosowany na dużej płaszczyźnie szafki zaakcentuje jej gabaryty.

źródło i zdjęcia: Antado