Łazienkę wyłożoną chłodnymi płytkami czy kamieniem wspaniale ocieplają drewniane meble łazienkowe. Właściwie dobrane pozwalają stworzyć niemal pokojową atmosferę.

Dobrej jakości drewniane meble łazienkowe są zabezpieczone przed wilgocią wieloma warstwami lakieru. Najczęściej tył, boki, a nawet fronty mebli łazienkowych wykonuje się z twardych i odpornych na odkształcenia płyt drewnopochodnych, a ich powierzchnię pokrywa się w miejscach niewidocznych laminatem lub folią, natomiast fronty naturalnym fornirem.

Marmurowa umywalka Denzil na szafce Cuda, Imperial Bathrooms, ART DE VIVRE Umywalka z kolekcji Le Acque marki Toscoquattro na szafce fornirowanej, MODERN STUDIO
Szafka Cuda z drewna dębowego, wym. 45x71 cm, wys. 70 cm, Imperial Bathrooms, ART DE VIVRE, od 3228 zł Szafka Cezane w komplecie z umywalką. Lite drewno barwione na kolor ciemnoczekoladowy, zabezpieczone kilkoma warstwami lakieru, blat marmurowy. Wym. szafki: szer. 97 cm, gł. 58,5 cm, wys.83 cm, DEKKOR, 3900 zł/ komplet z umywalką Umywalka kamienna z kolekcji Le Acque marki Toscoquattro na szafce fornirowanej, wym. szafki – 210 x 50 cm, wys. 70 cm, umywalka śr. 60 cm, MODERN STUDIO

Krawędzie zabezpiecza się dodatkowo specjalnym tworzywem, które chroni przed wnikaniem wody pod fornir. Niektórzy producenci proponują meble łazienkowe w całości wykonane z litego drewna, które jest odpowiednio zabezpieczone lakierami.

Drewno wykorzystuje się też w sposób bardziej nietypowy. Możemy się o tym przekonać, gdy wybieramy umywalkę do łazienki - lub nawet wannę - zarówno jedno, jak i drugie może być wykonane z drewna.

Wanna Ofuro, Rapsel, INTERIOR PARK Wanna Duo marki Neutra, SPACE Umywalka Thalia, FRANCOCECCOTTI
Wanna Ofuro wzorowana na tradycyjnych japońskich wannach, wykonana z drewna tropikalnego movingui i modrzewia, wym. 140 x 80 cm, wys. 60 cm, Rapsel, INTERIOR PARK, 5250zł Wanna Duo marki Neutra wykonana z marmuru Bianco Carrara, opcjonalnie wyposażona w konsolę z pięknego drewna kauri, wym. wanny 90 x 180 cm, wys. 55 cm, SPACE Umywalka Thalia, wykonana z drewna modrzewiowego i teakowego, lakierowana, wym. 60 x 39 cm, wys. 21 cm, FRANCOCECCOTTI, ok. 12 000 zł

Drewniane wanny i umywalki produkowane są zazwyczaj z drewna egzotycznego, ale także z niektórych gatunków europejskich, takich jak drewno jaworowe - twarde, odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Dziękicoraz nowocześniejszym metodom produkcji i impregnacji zarówno drewniane meble łazienkowe, jak i wanny i umywalki z drewna są trwałe i przez lata cieszą naturalnym pięknem.