O ile meble łazienkowe powinny być utrzymane w jednym stylu, o tyle przy dodatkach możemy eksperymentować - w końcu ich wymiana nie będzie zbyt trudna ani kosztowna. Nietypowe rozwiązania i połączenia to może być strzał w dziesiątkę, gdy zależy nam na stworzeniu bardzo indywidualnego wnętrza.

Dobieranie akcesoriów łazienkowych i dodatków jest zazwyczaj ostatnim etapem urządzania łazienki, ale jakże ważnym. Przedmioty te ułatwiają nam życie i dodają wnętrzu uroku, szczególnie takie dekoracje jak: obrazki, zdjęcia, plakaty, niewielkie rzeźby, misy z koralami, świece oraz kwiaty cięte i doniczkowe. Podobną rolę mogą odegrać praktyczne przedmioty: gustowne wieszaki, uchwyty, ręczniki, niebanalny kosz na bieliznę. Lustra, oprócz tego, że powiększają i rozświetlają wnętrza, dodają im wytworności, zwielokrotniając refleksy migotliwych żyrandoli czy połyskliwych mebli.

Oryginalny komplet akcesoriów łazienkowych (m.in. zasłona prysznicowa, dywanik, waga i dozownik na mydło) z roślinnym motywem (fot. Bisk) Praktyczne, ażurowe kosze na bieliznę do złudzenia przypominają wiklinę czy ratan, ale w odróżnieniu od nich są odporne na wilgoć i wodę (fot. Curver)

Im prostsze meble i urządzenia w łazience, tym silniejsza wymowa detalu. Wybierając dodatki z jednej kolekcji, będziemy mieć pewność, że nadadzą łazience spójny charakter. Można też eksperymentować - dobrze widziana jest oryginalność w łączeniu elementów.

Dywanik łazienkowy o wymiarach 60x90 cm oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych (fot. Coram) Takie siedziska wykonane z kamienia lub drewna doskonale pasują do łazienki w stylu spa (fot. Kreoo)

Tekstylia muszą być funkcjonalne. Maty i dywaniki do łazienki kupujmy z podkładkami antypoślizgowymi, a zasłonę prysznicową z materiału, po którym woda będzie doskonale spływać. Uchwyty i wieszaki dobierajmy do koloru baterii, a lustra wybierajmy w dużym formacie (oczywiście przydadzą się też małe, ruchome zwierciadła na wysięgnikach). Lustro z wbudowanym elementem grzejnym nie będzie parowało. Warto pamiętać o tym, że dyspensery chusteczek lub papieru toaletowego można zabudować w ścianie.

opr.: Redakcja
zdjęcie wprowadzające: Ceramika Paradyż