Mamy wówczas możliwość ergonomicznego zagospodarowania małej powierzchni. Szafki mogą mieć na przykład odpowiednio wyprofilowane kształty, które pozwalają dobrze dopasować je do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza (wanny czy kabiny prysznicowej). Jeżeli natomiast łazienka ma sporą powierzchnię, możemy nie oglądać się na wymiary mebli i urządzić ją gotowym zestawem.

Szafki łazienkowe z kolekcji ESPRIT - Kludi Szafka łazienkowa wisząca Diverta - Deeco Wysoka szafka łazienkowa Venezia - Praktiker
Łazienka wyposażona produktami z kolekcji ESPRIT home bath concept, w której znajdziemy wszystko - począwszy od mebli, przez armaturę, po dodatki, KLUDI, 13371 zł Szafka wisząca Diverta z trzema szklanymi półkami, wymiary 30,9 x 18,3 x 100 cm, Roca, DEECO, 2091 zł Wysoka szafka łazienkowa Venezia z frontem z białego, lakierowanego mdf-u, PRAKTIKER, 615 zł

Poza główną szafką, w łazience często stosowane są wysokie szafki zwane słupkami. Najczęściej wyposażone w pojedyncze drzwiczki, które kryją półki. Na nich zmieścimy nie tylko kosmetyki czy środki czystości, ale także ręczniki. Można też kupić słupki zamykane dwiema parami drzwiczek - za dolnymi (rozwieranymi bądź uchylnymi) często montowany jest wówczas kosz na brudną bieliznę.

W małych łazienkach najbardziej funkcjonalne będą szafki łazienkowe wiszące. Możemy na nie przeznaczyć na przykład całą jedną ścianę. Dzięki zabudowie będziemy mieć możliwość wykorzystania przestrzeni, aż do sufitu. Na przednie fronty szafek wiszących mogą być naklejone lustra, optycznie powiększające i rozjaśniające łazienkową przestrzeń.

Przed zakupem, czy też zleceniem zrobienia takiej szafki należy sprawdzić rozmieszczenie półek. Upewnijmy się też, że na półce zmieści się to, co zamierzamy na niej postawić. Odpowiednie wymiary należy również uwzględnić przy projektowaniu szafki na zamówienie.

Zanim kupisz

  • Jeśli decydujemy się na zakup szafki w sklepie warto wziąć ze sobą na przykład najwyższy z szamponów, jaki najczęściej używamy i sprawdzić, czy zmieści się na półeczce w pozycji pionowej.