Okap kuchenny - jaki jest, każdy widzi... Czyżby? Dwa najnowsze okapy Faber - Veil i Carre - zaskoczą Cię designem i funkcjonalnością.

Zwiewny Veil - okap niczym welon

Okap Veil - po angielsku "welon" - to całkiem nowe spojrzenie na klasyczny kształt okapu w postaci odwróconego T. Jego zaprojektowanie zajęło Samuelowi Codegoni i 40 studentom Politechniki Mediolańskiej cały rok. Jednak efekt ich pracy jest niezwykły - przedni panel okapu faluje, faktycznie przypominając welon!

- Projekt okapu Veil obejmuje wiele różnych, płynnie poruszających się płaszczyzn i modułów - mówi Saumel Codegoni, szef projektu oraz projektant i wykładowca na Politechnice Mediolańskiej.  - Młodzi projektanci z politechniki rozpoczęli pracę od zbliżonego kształtem, tradycyjnego okapu kominowego, by stopniowo przekształcać go w innowacyjną formę, która nie ogranicza jednocześnie efektywności urządzenia

Faktycznie, wydajność okapu Veil sięga 720 m3/h przy pracy na biegu intensywnym, a opatentowany przez firmę Faber system LED Light oświetla płytę grzewczą łagodnym i ciepłym, lekko rozproszonym światłem, zużywając przy tym zaledwie 2 W energii elektrycznej. Kolejne i nie mniej ważne rozwiązanie to zespół wentylatora Energy, który zapewnia wysoką wydajność pracy przy jednoczesnej redukcji głośności.

Carre - okap smart z technologią Bluetooth

Chciałabyś podczas gotowania pogadać z koleżanką? A może po prostu posłuchać muzyki ze smartphona? Okap Carre z systemem Bluehood za pomocą bluethootha połączy się ze smartphonem lub tabletem, a dzięki wbudowanemu głośnikowi, mikrofonowi i wygodnemu panelowi sterowania będziemy mogli rozmawiać przez telefon lub słuchać muzyki, nie odrywając się do gotowania.  

Ten minimalistyczny okap o kształcie litery C moze mieć obudowę ze stali nierdzewnej, a także w kolorach gołębiego błękitu i goździkowego różu. Dostępny jest także w wersji pochłaniacza. Zaprojektował go kreatywny zespół Made Studio Milano

Okapy kuchenne Faber - parametry

Model Veil Carre
Wykończenie: biały Corian (matowy), biały, czarny matowy inox, błękitny, różowy 
Szerokość:  90 cm 45,5 cm
Sterowanie: elektroniczne
Oświetlenie:  lampy Led Light 2 x 1 W
Filtr przeciwtłuszczowy:  kasetowy do mycia w zmywarce
Średnica wylotu powietrza:  150-120 mm 150 mm
Parametry pracy:    
Ilość prędkości:  3 + intensywna 3 + intensywna
Maksymalna wydajność:  570 m3/h, w trybie intensywnym: 720 m3/h 570 m3/h, w trybie intensywnym: 640 m3/h
Głośność:  na 3 biegu: 67 db (A), tryb intensywny: 69 db (A) na 3 biegu: 69 db (A), tryb intensywny: 71 db (A)
Kluczowe cechy:  Zespół wentylatora Energy: redukuje głośność o nawet 3db(A) w porównaniu do tradycyjnego wentylatora; zwiększa wydajność nawet o 30% także przy stosowaniu długich duktów powietrznych.
  Oświetlenie Led light: tworzy nowatorski system oświetlenia strefy gotowania poprzez połączenie doskonałego rozproszenia światła o przyjemnej i relaksującej intensywności (4100 °K ), z wyjątkowo niskim zużyciem energii - zaledwie 2W dla każdej diody. 
  Prędkość intensywna: funkcja ta pozwala na uruchomienie maksymalnej wydajności zasysania na czas 10 minut, aby zapewnić szybką wymianę powietrza w przypadku wyjątkowych potrzeb. Po upływie tego czasu, okap automatycznie powraca do wcześniejszej prędkości. 
  Silnik zewnętrzny (opcja): rozwiązanie to pozwala na zamontowanie silnika poza okapem, w innym miejscu w obrębie mieszkania lub domu. W ten sposób praca silnika nie jest słyszalna w kuchni, co znacząco obniża poziom hałasu.  

 źródło i zdjęcia: Faber