Z jeansu było już wszystko? Otóż nie... Teraz, dzięki współpracy dwóch kultowych amerykańskich marek - Levi's i Benjamin Moore - możemy mieć blue jeans na ścianie!

Do tej pory we wnętrzach jeans pojawiał się zwykle jako obicie kanap, foteli czy poduszek. Teraz w kolorze blue jeans możemy mieć ściany! Benjamin Moore stworzył bowiem efekt dekoracyjny o nazwie denim effect, dzięki któremu uzyskamy na ścianie nie tylko charakterystyczny dżinsowy kolor, lecz także charakterystyczną dla tej tkaniny strukturę.

Co najważniejsze denim effect jest bardzo prosty w aplikacji. Nie wymaga specjalnych narzędzi - wystarczy zwykły pędzel i szczotka o twardym włosiu, a do tego z zaledwie 3 preparaty: jasna farba (Benjamin Moore rekomenduje farbę ceramiczną nowej generacji Regal Select 548 w jasno-szarym odcieniu cement gray 2112-60), dekoracyjna bejca ścienna do przecierek Studio Finishes Acrylic Glaze N405 oraz farba w kolorze jeansu (ciemny błękit gentelman’s gray 2062-20), którą miesza się z bejcą. W zależności od proporcji farby do bejcy uzyskamy różne odcienie koloru blue jeans. Im więcej bejcy w farbie tym bardziej widoczny będzie kolor podłoża, a wykonane szczotką wzory delikatniejsze, warto więc poeksperymentować.

By zabezpieczyć dżinsową ścianę przed uszkodzeniem warto użyć lakieru Stays Clear lub preparatu Super Spec N066 Transparent. Nadadzą ścianie ładny połysk i jeszcze lepiej wyeksponują denim effect

Podobnie jak dżinsy zestawia się i z casualowymi, i z eleganckimi ubraniami, tak denim effect z powodzeniem można wykorzystać w aranżacjach wnętrz w różnych stylach. I co ważne, jeans nigdy nie wychodzi z mody. 

źródło i zdjęcia: B.M. Polska Sp. z o.o.