Obite dżinsem meble mogą kojarzyć się z hippisowskim stylem lat 60. lub rockowym lat 80. Tymczasem Gordon i Samuel to sofy w jeansach, które znakomicie czują się także w loftach.

To, co je wyróżnia, to szary dżins z charakterystycznymi przeszyciami. Sofy Samuel i Gordon mają drewnianą konstrukcję i wypełnienie z pianki poliuretanowej. Jednak ich styl determinuje obicie - szary dżins. Ta wytrzymała tkanina w wersji obiciowej (75% bawełny i 25% poliestru) jest jeszcze bardziej odporna na przetarcia i zabrudzenia, nie traci jednak nic ze swego nieformalnego stylu.

Sofy w jeansach - bojówki i rurki

Dwuosobowej sofie Samuel niebanalny styl nadają kieszenie typu cargo, budząc nieodparte skojarzenie ze spodniami-bojówkami. Podobnie jak w spodniach, są bardzo praktyczne, bo posłużą jako schowek na gazetę, okulary czy pilot.

Jeansowa sofa Samuel ma wysokość 63 cm, szerokość 155 cm, głębokość 90 cm, a waży 63 kg. Kosztuje 2650 zł, w cenie dekoracyjne poduszki.

Druga odsłona sofy w szarych jeansach to Gordon - kanapa modułowa. Z dwóch rodzajów modułów: narożnego i prostego możemy wedle potrzeb zbudować sofę lub narożnik. Moduły mają wymiary: wysokość 87 cm, szerokość 83 cm, głębokość 93 cm, z tym, że narożny waży 33,3 kg, a prosty - 23,4 kg.

Za typowy narożnik, który składa się z modułu narożnego i dwóch prostych zapłacimy 5300 zł. W kolekcji Gordon jest też puf z szarego jeansu, jego cena wynosi 887 zł.

źródło i zdjęcia: hauz.pl