Ostatnia już impreza z cyklu Tubądzin Design Days 2014 - inspirujących spotkań poświęconych architekturze i projektowaniu - odbędzie się dziś, 12 czerwca 2014 w Warszawie. Gościem specjalnym będzie Tomek Rygalik.

Serię imprez Tubądzin Design Days 2014, które rozpoczęły się w kwietniu w słowackich Koszycach, po czym odwiedziły 10 polskich miast, zakończy spotkanie w czwartek 12 czerwca w warszawskiej Fabryce Trzciny. Gościem specjalnym będzie jeden z najbardziej znanych polskich designerów Tomek Rygalik.

Tubądzin Design Days 2014 to druga już edycja cyklu imprez przeznaczonego dla architektów, które organizuje Grupa Tubądzin - jeden z największych polskich producentów płytek ceramicznych. Spotkania odbyły się już w 11 miastach i uświetnili je tak znakomici polscy projektanci i architekci jak Maciej Zień, Dorota Koziara, Jakub Szczęsny czy Robert Konieczny.

Gościem specjalnym warszawskiego spotkania będzie Tomek Rygalik - prawdopodobnie najbardziej utytułowany i doceniony polski projektant. Często nazywany ikoną "młodego" designu został jednym z najbardziej popularnych wykładowców Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a jego prace były wybrane do kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

W swoich projektach Tomek Rygalik koncentruje się na funkcjonalności, o czym szerzej opowie podczas Tubądzin Design Days w Warszawie. Nieformalna atmosfera spotkania sprzyjać będzie nieskrępowanej wymianie myśli. Dla uczestników przygotowano też wiele atrakcji, m.in. mapping oraz liczne niespodzianki.

Tubądzin Design Days to nie tylko spotkania z wyjątkowymi osobowościami polskiej architektury i designu, ale także konkurs dla zaproszonych architektów. Zadaniem, z którym mogą się zmierzyć jest przygotowanie propozycji kolekcji kolorów w przestrzeni miejskiej na podstawie płytek Pastele. Jedną z nagród jest wyjazd razem z Grupą Tubądzin na Biennale Architektury w Wenecji. Dodatkową atrakcją wydarzenia są pokazy interaktywne.

źródło i zdjęcia: Grupa Tubądzin