Kupując meble dla dziecka staramy się wybrać takie, aby nie musieć ich ciągle zmieniać jak przyciasne koszulki. Najnowsza kolekcja regałów Flexa Shelfie została przygotowana właśnie z myślą o rosnącym dziecku - aby meble służyły mu od kołyski po maturę. A może jeszcze dłużej...

Modułowe regały Shelfie Flexa stworzyła we współpracy z duńskim projektantem mebli Mortenem Georgsenem. Najpierw były burzliwe dyskusje z projektantem, niekończące się rozmowy z rodzicami i dziećmi, opiekunkami i specjalistami rozwoju dziecięcego, aby ustalić, jaki musi być system przechowywania, aby pokój dziecięcy był funkcjonalny i uporządkowany, wygodny zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

 - Mój pomysł na Flexa Shelfie - mówi Motren Georgsen - to maksymalizacja funkcjonalności w pokoju dziecka. Łatwo pochować zabawki do skrzyń i łatwo je tam znaleźć. Zachęca to dzieci do zabawy ale również do utrzymania porządku w swoim otoczeniu. 

Małe dziecko nie sięgnie tak wysoko jak nastolatek i może przyciąć sobie paluszki szufladą, nastolatek zaś potrzebuje stabilnych regałów na TV, sprzęt audio i miejsce na mnóstwo ważnych drobiazgów. Regały Flexa Shelfie można łatwo dostosować do wzrostu dziecka i własnych wymagań, rozmieszczając odpowiednio półki, szafki lub szuflady. A otwory we frontach szuflad i szafek chronią rączki maluchów przed przytrzaśnięciem.

Najlepszym sposobem na unikniecie bałaganu i wizualnego chaosu w pokoju dziecka jest pochowanie czego się da w szufladach i szafach. Wiadomo jednak, że dzieci lubią eksponować swoje ulubione książki, filmy, rysunki czy kolekcje. Modułowe regały Flexa Shelfie pozwalają na jedno i drugie - szeroka oferta szuflad, szafek zamykanych i pudełek ułatwi utrzymanie porządku,a otwarte półki i kasetony pozwolą cieszyć oczy ukochanymi przedmiotami.

Wszechstronny system regałów Flexa Shelfie wykonany jest z dobrego drewna sosnowego w czterech różnych wybarwieniach i wysokiej jakości MDF. Mocne drewniane nogi o zaokrąglonych krawędziach i ażurowe półki wnoszą do pokoju dziecka nowoczesność i funkcjonalność skandynawskiego designu, w żadnym razie nie są infantylne. Meble można, w miarę jak pociecha rośnie, przebudowywać, dostosowując do aktualnych potrzeb. Ady twoje dziecko wyprowadzi się na swoje, regał Flexa Shelfie świetnie się sprawdzi w nowoczesnym salonie. Na tym właśnie polega dobry, ponadczasowy design. 

źródło i zdjęcia: Flexa