Luksusowa kuchnia NY to specjalny projekt firmy ZAJC Kuchnie z okazji 20-lecia istnienia. Premiera nowej kuchni odbyła się 24 czerwca w poznańskim showroomie marki.

Zaprojektowana przez Adama Pulwickiego kuchnia NY łączy nawiązania do klasycznych amerykańskich kuchni z typowym dla marki ZAJC Kuchnie minimalizmem. Zabudowa ma frezowane fronty wykończone matowym, grafitowo-brązowym lakierem, który zmienia odcień w zależności od rodzaju i kąta jego padania światła. Spośród innych modeli poznańskiego producenta kuchnia NY wyróżnia się zastosowaniem dużej liczby stalowych elementów - uchwytami w formie długich, ustawionych pod kątem listew i frontami wysokich witryn.

Błyszczące metalowe powierzchnie zestawione zostały z ciepłym odcieniem naturalnego dębowego forniru, który pojawia się na przypominających bibliotekę wysokich półkach i elementach wysokiej zabudowy.

Do kuchni NY zostały specjalnie zaprojektowane organizery do szuflad, które pozwalają na swobodne formowanie przegródek przy pomocy ruchomych stalowych elementów wsuwanych w żłobienia drewnianej podstawy.

Amerykański styl kuchni NY podkreślają też najwyższej klasy amerykańskie urządzenia AGD wykończone w szlachetnej stali. Kuchnia gazowo-elektryczna i okap marki Wolf oraz chłodziarko-zamrażarka i szafa klimatyzacyjna na wina produkcji Sub-Zero. 

Rocznicowa uroczystość stała się również okazją do zainaugurowania współpracy z Elicą, włoskim producentem okapów. Firma ZAJC Kuchnie jest jedynym na świecie przedstawicielem modelu Legend. Przypominający przeskalowany pierścień okap wykonany jest ze stali, która polerowana jest ręcznie przez trzy tygodnie.

źródło i zdjęcia: ZAJC Kuchnie