W wielu domach zmorą sezonu grzewczego jest suche powietrze. Nowy nawilżacz Philips z technologią NanoCloud rozwiąże ten problem skutecznie i higienicznie.

Przebywanie w wypełnionym zbyt suchym powietrzem pomieszczeniu jest nie tylko uciążliwe, lecz także zwiększa naszą podatność infekcje. Katar, budzenie się z zatkanym nosem, bóle głowy, problemy z zatokami czy nasilanie alergii i astmy to typowe jesienno-zimowe dolegliwości, którym sprzyja zbyt suche i zanieczyszczone powietrze. Szczególnie wrażliwe osoby powinny więc w sezonie grzewczym dodatkowo je nawilżać.

Nawilżacz powietrza Philips HU4803 ma 3-stopniowy system parowania z unikalną technologią NanoCloud, która ogranicza liczbę bakterii w powietrzu o 99% w porównaniu z zazwyczaj stosowaną w nawilżaczach technologią ultradźwiękową¹. W pierwszym etapie filtr absorpcyjny wyłapuje duże cząsteczki (np. włosy, sierść i kurz) unoszące się w suchym powietrzu. Następnie zaawansowany system parowania z technologią NanoCloud nawilża powietrze, dodając do niego cząsteczki wody. Oczyszczone i nawilżone powietrze jest stale wydmuchiwane z nawilżacza bez tworzenia mgły wodnej, więc nie pozostawia białego osadu ani mokrych plam i można bez obaw postawić go na meblach.

Poza tym nawilżacz HU4803 zapewnia równomierne rozprowadzanie nawilżonego powietrza w pomieszczeniu i utrzymuje poziom wilgotności na stałym, zaprogramowanym poziomie w zakresie 40-60%. 

Mimo zastosowania zaawansowanej technologii, nawilżacz jest bardzo prosty w obsłudze. Czyszczenie nawilżacza, a zwłaszcza zbiornika wody, nie sprawia problemów. Blokada Healthy air protect zawczasu informuje o konieczności uzupełnienia wody. Jeśli tego nie zrobimy na czas, urządzenie wyłącza się automatycznie.

Łatwy do ustawienia zegar pozwala zaprogramować, po ilu godzinach nawilżacz ma się sam wyłączyć. Można wybrać opcję nawilżania cichego, standardowego lub zaawansowanego. W trybie snu urządzenie działa z przyciemnionymi wskaźnikami.

Nawilżacz Philips HU4803 pozwala na dokładną kontrolę wilgotności - sami ustalamy, czy ma to być pozom 40, 50 czy 60%. Jeśli aktywujemy tryb automatycznego ustawiania wilgotności, czujnik cyfrowy będzie stale monitorował wilgotność powietrza i odpowiednio włączał lub wyłączał nawilżacz.

Nawilżacz Philips HU4803 jest dostępny w sklepach RTV Euro AGD od października 2015 roku. Rekomendowana cena to 549 zł.

źródło i zdjęcia: Philips

¹ Philips NanoCloud zmniejsza o 99% emisję naturalnych bakterii do powietrza zgodnie z 8-tygodniowymi testami w komorze o objętości 1 m³.