Nowa płyta indukcyjna Siemensa ma aż 3 elastyczne strefy gotowania! A żeby nasze potrawy ugotowały lub usmażyły się idealnie, pilnuje system czujników i inteligentnego sterowania.

Płyta indukcyjna szerokości 90 cm daje szerokie pole do kulinarnych popisów. Nowa flexInduction marki Siemes na tej przestrzeni mieści 3 duże strefy flex, które dostosowują się do kształtów i wielkości naczyń, niezależnie czy gotujemy w garnku czy w brytfance.

Szybkie, sprawne i intuicyjne sterowanie polami grzejnymi zapewnia sensorowy panel Dual lightSlider - wystarczy jeden ruch palcem, by wybrać żądaną temperaturę i moc grzania każdej ze stref, a także dobrać wszystkie pozostałe ustawienia.

O to, abyśmy już nigdy nie przypalili steku czy racuchów dbają sensory smażenia - o tym, że patelnia osiągnęła odpowiednią dla danej potrawy temperaturę i możemy zaczynać smażenie, poinformuje nas sygnał dźwiękowy. Od tego momentu płyta automatycznie utrzymywać będzie optymalną moc i temperaturę, aby wszystko usmażyło się idealnie.

Podczas gotowania nieraz zdarzy się rozsypać coś czy wylać na płytę kuchenną. Funkcja shortClean na 20 sekund wstrzyma pracę płyty, abyśmy mogli wygodnie ją przetrzeć, po czym będzie kontynuować gotowanie zgodnie z poprzednimi ustawieniami.

Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja powerMove Plus, która pozwala zmieniać moc grzania danej potrawy po przesunięciu naczynia na kolejne pole. Tak wiec po szybkim przemarzeniu w wysokiej temperaturze możemy przesunąć patelnię, aby na sąsiednim polu potrawa się poddusiła na niższym poziomie mocy albo odstawić, żeby tylko utrzymać danie w cieple do czasu podania.

Wybierając płytę grzewczą zwracamy uwagę na funkcjonalność, ale wygląd też się liczy. Projektanci płyty flexInduction zadbali więc o to, by jej wzornictwo sprawdziło się w każdej kuchni. Szeroka na 90 cm płyta z przodu i z tyłu wykończona jest szlifem, a po bokach ma ranty ze stali szlachetnej, które chronią krawędź przed uszkodzeniem, kiedy zsuwamy naczynia z płyty na blat i z powrotem. To rozwiązanie sprawdzi się i w tradycyjnej zabudowie, i na wyspie kuchennej. Uwagę zwraca także czytelny, podświetlony na czerwono panel sterowania.

Siemens iQ700 płyta indukcyjna flexInduction: EX975LXC1E

  • 3 strefy flex,
  • elektroniczne rozpoznawanie naczyń,
  • sensory smażenia,
  • sterowanie sensorowe Dual lightSlider,
  • powerMove Plus - intuicyjne gotowanie dzięki 3 strefom z różnymi temperaturami,
  • funkcja shortClean - ułatwia czyszczenie podczas gotowania,
  • cena brutto - 7119 zł.

źródło i zdjęcia: Siemens