Szkło pozwala na zastosowanie we wnętrzu różnych trików optycznych, dzięki którym przestrzeń wydaje się większa i/lub po prostu ciekawsza. Do takich zastosowań znakomicie nadaje się szkło ornamentowe SGG Master-Soft z efektem 3D.

Na powierzchni szkła SGG Master-Soft uwagę przykuwa ornament w formie głęboko żłobionych rombów. Mimo, że ich krawędzie wydają się wyraziste, struktura jest delikatna, a gdy dotkniemy jej palcami, wyczujemy zaledwie lekko ziarnistą strukturę.

Szkło ze wzorem 3D bardzo interesująco prezentuje się jako drzwi, ścianki działowe albo element kabin prysznicowych, stołów oraz biurek. Ciekawy efekt aranżacyjny i dekoracyjny zawdzięczamy temu, że szkło SGG Master-Soft przepuszcza światło, ale widok przez nie jest lekko zamglony, co daje subtelne wrażenie podziału przestrzeni, a jednocześnie zapewnia użytkownikom więcej intymności niż przegroda z przejrzystego szkła. Struktura szkła z efektem 3D daje też możliwość ciekawej gry światła i cienia.

Szkło SGG Master-Soft należy do grupy produktów SGG MASTERGLASS. Łączy je to, że wzory powstają w wyniku walcowania masy szklanej grawerowanym cylindrem. Ornament zdobi jedną stronę szkła, a druga ma gładką i połyskliwą powierzchnię. W ten sposób ukształtowane szkło można nadal przetwarzać. Bez problemu podda się gięciu, hartowaniu czy laminowaniu (po stronie gładkiej), co dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa i pozwoli spełnić wymagania przepisów. Jeśli natomiast ktoś potrzebuje większego komfortu cieplnego, może łączyć szkło SGG Master-Soft w szyby zespolone o podwyższonej izolacyjności cieplnej.

Wzornictwo SGG Master-Soft docenili naukowcy, projektanci i dziennikarze, którzy znaleźli się w 2015 roku w kapitule nagrody Red Dot Award, wręczanej przez Design Zentrum Nordhein Westfale. Produkt Saint-Gobain Glass został wyróżniony w kategorii Best of the Best za ergonomię, funkcjonalność oraz nowoczesny design. W tym roku szkło SGG Master-Soft zostało również zakwalifikowane do finału konkursu DOBRY WZÓR 2016. Będzie je można oglądać od 21 października do 2 grudnia 2016 roku na wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej informacji: Saint-Gobain Glass