Okapy wertykalne TEKA DVS 983 i DVS 673 szybko odświeżą powietrze w kuchni, aby gotowanie przebiegało zawsze w przyjemniej atmosferze.

Nowoczesna kuchnia to już nie miejsce, gdzie jedynie przygotowuje się posiłki - to domowe centrum życia towarzyskiego. Zwłaszcza w kuchni otwartej na salon efektywne oczyszczanie powietrza ma ogromne znaczenie. Dlatego projektanci TEKA, tworząc okapy DVS 983 i DVS 673 postawili przede wszystkim na wydajność.

DVS 983 Black/White to elegancki, wertykalny okap przyścienny o szerokości 90 cm i wydajności maksymalnej 800 m³/h, natomiast model DVS 673 Black/White ma 60 cm szerokości i maksymalną wydajność 665 m³/h. Podstawa obu okapów została wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, a panele dekoracyjne ze szkła w kolorze białym lub czarnym. Zastosowano w nimch specjalny system pochłaniania, tzw. pochłanianie szczelinowe, w którym opary są zasysane i odprowadzane przez szczeliny znajdujące się pomiędzy szklanymi panelami i krawędziami okapu.

Oba okapy mają 3 poziomy pracy turbiny oraz tryb intensywny i turbo przydatne podczas większego gotowania. Steruje się nimi sensorowo, a informacje o trybie pracy są wyświetlane w kolorze białym. Poza tym mamy do dyspozycji timera, którym można zaprogramować czas pracy okapu, i wbudowane oświetlenie LED. Model DVS 983 Black/White ma klasę efektywności energetycznej A, a DVS 673 Black/White - B.

źródło i zdjęcia: TEKA