Zrobienie fajnego mebla lub dekoracji do pokoju dziecka czasem może przerodzić się w biznes, bo inni tez takie chcą. Własnie takie były początki marki Belmam - polskiego producenta mebli i dodatków z drewna i drutu.

Jednak Belmam to przede wszystkim Izabela - przez męża i bliskich zwana Bel, a przez wesołą trójkę (Timi, Jimi i Mimi) zwana mamą. Historia marki Belmam zaczyna się w zakładzie męża Izabeli, który produkuje części do lokomotyw. Kreatywna mama, wykorzystując narzędzia męża, tworzy pierwsze projekty do pokoiku córki Mimi: półkę-chmurkę i druciany kosz. Efektami swojej pracy dzieli się na portalach społecznościowych. Okazuje się, że znajomi chcą mieć dokładnie to samo w pokoikach swoich dzieci.

Belmama zaczyna działać, i to na większą skalę, bo swoje pomysły wdraża do produkcji seryjnej! Jej podejście do tworzenia, a co za tym idzie, jej projekty wynikają z kreatywności, spontaniczności i zawziętości. Te cechy Belmamy sprawiły, że jak sama mówi, zaczęła "przygarniać ludzi do siebie" i zarażać inne mamy miłością do drewna i drutu, z których można przecież zrobić wszystko, co służy organizacji przestrzeni malucha, ale też przestrzeni rodziców.

Zaczęło się bowiem od pokoików dziecięcych, jednak większość produktów, które można dziś kupić w sklepie (np. organizery, stoły-kosze, drabiny) jest do zastosowania w każdej przestrzeni!

Belmam projektuje, pokazuje i doradza

Na Instagramie Belmam można zobaczyć, jak mieszka Belmama z rodziną i w jaki sposób wymyśla swoje projekty oraz ich zastosowanie. Można też z nią pogadać, zapytać o aranżację własnej przestrzeni i dobór kolorystyki czy wielkości danego mebla do konkretnego wnętrza. Izabela aranżuje pokoiki dzieci swoich klientek, a one wraz z nią aranżują swoje… życie.

Tak, życie. Belmama najczęściej pytana jest bowiem o to, jak sobie radzi z organizacją oraz skąd się w niej bierze kreatywność? Odpowiedzi przychodzą nie w słowach Izabeli, a raczej w jej działaniu - na przykład w dziesiątkach pomysłów (utrwalonych na zdjęciach) na to, jak zaaranżować wnętrze z pomocą organizera i odwrotnie - jak organizer zaaranżuje nam wnętrze i życie w tym wnętrzu. 

źródło i zdjęcia: Belmam