W aranżacji kuchni najbardziej charakterystycznym, wytrzymującym próbę czasu trendem jest biel. Warto przyjrzeć się temu fenomenowi na nowo i odkryć magię jasnych półek i szafek kuchennych, tak jak zrobiła to Agnieszka Hyży.

Trend odporny na upływ czasu

Biel wielu osobom kojarzy się z chłodem, lecz doświadczeni projektanci wnętrz zdają sobie sprawę z tego, że nie jest to sprawiedliwe skojarzenie. Szczególnie w połączeniu z szarością, biel prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie. W kuchni pozwala na dobór dodatków w dowolnych kolorach, jednak Agnieszka Hyży postawiła na klasyczną spójność.

Kuchnia nigdy nie jest i nie będzie całkowicie pozbawiona kolorów. Przyprawy stojące w słoiczkach, czarna płyta grzewcza odcinająca się od reszty połyskliwą czernią. Możliwości są nieograniczone, a plastyczność tego typu połączeń zdecydowanie góruje nad innymi stylami. Liczba kombinacji kolorów, mebli i sprzętów kuchennych jest zdecydowanie większa niż np. w przypadku stylu rustykalnego.

Minimalizm może być traktowany nie tylko jako obowiązująca reguła, lecz także idealny początek przygody z designem. Szczególnie, jeśli meble kuchenne wymykają się stereotypom i np. zamiast charakterystycznych uchwytów, działają na kliknięcie.

Docenić estetykę

Bez wątpienia biel jest najbezpieczniejszym wyborem podczas projektowania kuchni. Pozwala na nieograniczone możliwości dostosowania kuchni do własnych upodobań, a także czyni ją estetyczną nawet w skromniejszych wersjach budżetowych. Jest to więc decyzja na każdą kieszeń.

Biel dla designu wnętrz jest jak mała czarna dla mody - ponadczasowa. Sprawdzi się w każdej kuchni - w domu, w bloku, czy apartamencie.