Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem (24-26.11.2017) to wydarzenie skierowane do entuzjastów polskiego dizajnu oraz projektowania wnętrz. W czasie imprezy organizowanej przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z miastem Kraków odbędą się targi polskiego dizajnu, wykłady oraz warsztaty. Gośćmi Zaprojektowanych będą znakomici designerzy Gosia i Tomek Rygalik.

Patronat Czas na Wnętrze

Czwarta edycja zaprojektowanych przebiegnie pod hasłem "Dizajn to...". Na plakatach zapowiadających wydarzenie pojawia się dymek, w którym każdy może dopisać, jak rozumie to słowo. W tej sposób organizatorzy chcą podkreślić, że projektowanie przestrzeni dotyczy nas wszystkich i jest niezwykle ważną aktywnością społeczną, która determinuje to, kim jesteśmy.

"Zaprojektowani odbędą się już po raz czwarty. Stale obserwujemy wzrost osób zainteresowanych projektowaniem wnętrz czy dizajnem, także jeśli chodzi o zapisy do naszej szkoły. Nasi goście nie tylko oglądają, ale też kupują i sami chcą nauczyć się projektować" - mówi Alfred Marek, jeden z inicjatorów Zaprojektowanych, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni należącej do Krakowskich Szkół Artystycznych.

W czasie trzech dni Zaprojektowanych nie zabraknie spotkań z osobowościami, a także zajęć, w czasie których można poszerzyć swoje umiejętności. Gosia i Tomasz Rygalikowie w czasie masterclass będą opowiadać o swoich doświadczeniach w projektowaniu dla największych światowych firm. Designer Adam Groch przedstawi, jak wygląda proces powstawania przedmiotów, a szwajcarska projektantka Margaret Larmuth poprowadzi dyskusję o przyszłości dizajnu. Będzie też można wziąć udział w warsztatach z dobierania koloru do wnętrza, projektowania czy tworzenia przedmiotów. Partnerem wydarzenia jest Międzynarodowe Centrum Kultury, gdzie można będzie odwiedzić wystawę "Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm" i posłuchać wykładu na ten temat.

Targi Zaprojektowani, które odbędą się w niedzielę, 26 listopada, staną się świetną okazją do zakupu prezentów na święta (hala Starej Zajezdni). Swoją ofertę zaprezentuje ok. 80 wystawców, będą to prawie wyłącznie niewielkie firmy, manufaktury, artyści i rzemieślnicy. Targi, które cieszą się dużą popularnością, są okazją do wsparcia i promocji polskiego dizajnu.

W czasie Zaprojektowanych zostanie także rozstrzygnięty konkurs na dizajn Mała Rzecz, organizowany przez KSA wraz z Małopolskim Instytutem Kultury pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji: www.zaprojektowani.com.pl