Warszawski deweloper, firma Profbud, rozpoczął sprzedaż nowej, prestiżowej inwestycji GAIA PARK w Kontancinie-Jeziornie. Osiedle będzie etapowane oraz znajdą się w nim różnego rodzaju zabudowy m.in. jednorodzinne, bliźniacze, szeregowe, atrialne i wielorodzinne. Projekt charakteryzuje się licznymi rozwiązaniami ekologicznymi oraz w swoim założeniu pozwala na świadome zagospodarowanie przestrzeni, zachowując przy tym najważniejsze walory przyrodnicze terenu.

Konstancin-Jeziorna to raj dla miłośników fauny i flory, którym zależy na bliskości z naturą, pozostając jednocześnie nieopodal tętniącej życiem stolicy. Miasto położone zaledwie 20 km od centrum Warszawy kryje w sobie walory luksusu i uzdrowiska. Oprócz willi tonących w zieleni i kwiatach znajdują się tu również liczne kompleksy ze złożami wód leczniczych w otoczeniu lasów sosnowych. W tym miejscu swoje miejsce na ziemi znaleźli m.in. Stefan Żeromski, rodzina Wedlów, Maria Dąbrowska czy Wacław Gąsiorowski.

Etapy inwestycji GAIA PARK

Inwestycja GAIA PARK będzie etapowana, a jej nazwa zaczerpnięta została z mitologii, nawiązując do greckiej bogini - Matki Ziemi, odzwierciedlając tym samym najważniejsze aspekty i filary projektu. Wzdłuż terenów zielonych miasteczka przebiegać będzie parkowa aleja, wokół której powstaną przestrzenie ze zróżnicowaną zabudową: jednorodzinną, bliźniaczą, szeregową, atrialną oraz wielorodzinną. W 1 etapie, o nazwie Physis z łac. natura, znajdzie się natomiast łącznie 30 domów: 16 domów w zabudowie szeregowej i 14 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 173 do 339 m2. W każdym z nich przewidziany również przestronny, dwustanowiskowy garaż z możliwością dowolnej aranżacji dodatkowych pomieszczeń gospodarczych.

Aspekty ekologiczne

Inwestycja, oprócz licznych zalet architektoniczno-projektowych, wyróżnia się aspektami ekologicznymi. Cały projekt osiedla pozwala bowiem na świadome zagospodarowanie przestrzeni, zachowując jednocześnie najważniejsze walory przyrodnicze terenu. Koncepcja miasteczka oparta została na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. W ramach tej idei, mieszkańcom zagwarantowano konkretne ekorozwiązania dla domu m.in. gruntowe pompy ciepła pozwalające na ekologiczne ogrzewanie budynków, rekuperację oraz świadomą i przemyślaną gospodarkę wodą opadową, umożliwiającą jej ponowne wykorzystanie np. do podlewania zieleni.

Dodatkowo, wspomniane rozwiązania, a także wszelkie potrzeby każdego domu, będą zasilane przez zieloną energię - wprost z własnej farmy wiatrowo-fotowoltaicznej Profbud, zlokalizowanej w Polsce. Deweloper dostarczy prąd przez 20 lat za darmo, co da klientom rachunki za zużycie bliskie zeru oraz gwarancję zielonej energii pochodzącej z pewnego źródła.

Ekologię inwestycji widać również w części wspólnych. Projekt przewiduje bowiem m.in. lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie jako miejsce upraw społecznych ogrodów, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjną w postaci polany umożliwiającej integrację sąsiedzką. Zielonymi elementami wykończenia architektury będą natomiast pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki spacerowe i rowerowe.

Szacowany termin zakończenia I etapu budowy przewidziany jest na IV kwartał 2024 roku. Za całościowy projekt miasteczka GAIA PARK odpowiada pracownia architektoniczna OPA Architekci, natomiast Generalnym Wykonawcą Salonu Sprzedaży jak i całej inwestycji jest firma Malbud-1.

Więcej informacji na: www.gaiapark.pl