Dobrze zaprojektowane, a więc funkcjonalne, piękne, starannie wykonane z wysokiej klasy materiałów. Takie są włoskie meble, którymi od dekad słusznie zachwyca się cały świat. Wkrótce najnowsze propozycje rozpoczną swoje międzynarodowe kariery na targach Salone del Mobile w Mediolanie. Znakomite włoskie meble, dodatki, lampy i tapety można znaleźć także w Polsce – niejednokrotnie w zaskakująco atrakcyjnych cenach.

Każdej wiosny wstępuje w nas nowy duch. Ruszamy do porządków - i to szeroko rozumianych. Właśnie teraz w wielu z nas wzbiera ochota, aby własny dom uczynić wygodniejszym oraz piękniejszym. Oczywiście oczy się świecą do nowych, modnych form, kolorów, wzorów. Przede wszystkim jednak warto postawić na jakość. Dlaczego?

Dobry design, czyli wartość na lata

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, warto bliżej przyjrzeć się sposobowi, w jaki funkcjonują Włosi. Ten naród nie tylko śledzi, ale przede wszystkim kreuje mody w sferze odzieży i butów, a także wzornictwa, architektury, muzyki. I to od stuleci, o czym można się przekonać zwiedzając którekolwiek polskie muzeum lub historyczną rezydencję. Ale to nie znaczy, że Włosi co chwila wymieniają meble na nowe. Bynajmniej - kto miał przyjemność podróżować do Italii, ten widział domy z osypującymi się tynkami, wytarte dywany i kanapy, stoły czy kredensy z politurą startą do żywego drewna. Ileż to wszystko ma uroku! Podobnie jak Włoszki (efektowne bez względu na wiek) i Włosi (strojni w każdej dekadzie życia), również włoskie meble - niczym członkowie rodziny - w słońcu Italii spokojnie dożywają późnej starości.

Tego podejścia warto na nowo się nauczyć, od Włochów - albo od rodaków. Moda na design doby PRL-u przypomniała nam przecież, że przedmioty, jakimi otaczamy się na co dzień, mogą mieć dużą wartość. Zamiast jednorazowych sprzętów, które szybko się zużywają i nie nadają do renowacji, wybierajmy więc prace zręcznych rzemieślników: wzornictwo przemysłowe oraz rzemiosło artystyczne. Niech służą długo i dobrze, najpierw nam, a później może także kolejnym pokoleniom. Tak przecież bywało w dawnej Polsce, a teraz wraca. Po pierwszych zachwytach przed laty zamieniliśmy fast foody na wartościową kuchnię, krytycznie patrzymy także na fast fashion. W podobny sposób zaczynamy spoglądać również na meblarstwo. Niech więc nowo kupowane rzeczy też mają szansę zaistnieć na dłużej. A potem może też trafić w ręce kolejnego pokolenia?

Jednak by dowolny mebel mógł stać się ozdobą domu na długo, musi spełnić kilka warunków. Chodzi o:

  • funkcjonalność - dobry, przemyślany projekt,
  • urodę - uchwytne walory wizualne,
  • wysokiej klasy materiał - najlepiej naturalny, jak drewno, kamień, ceramika, metal, staranne wykonanie z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów.


Takie przedmioty czynią codzienność wygodniejszą i piękniejszą. Dają wnętrzu walor unikatowości. Podnoszą klasę, a nawet wartość domu. Skoro dobrze służą użytkownikowi przez całe dekady, okazują się też najbardziej ekonomicznym i ekologicznym wyborem. Jednocześnie w dotyku wydają się emanować ciepłem rąk ich twórcy.

Gdzie szukać włoskiego designu? W Polsce!

Na kwietniowych targach Salone del Mobile jak zawsze swe globalne kariery rozpoczną znakomite meble, lampy, dodatki. Premiery nowych wzorów pilnie śledzić będą dziennikarze, trendwatcherzy oraz miłośnicy wzornictwa. Jednak włoski design i włoskie rzemiosło są w zasięgu ręki na miejscu, w Polsce - dostępne także cenowo. Aby się o tym przekonać, warto wybrać się do zachwycającego salonu DesArte studio w Home Concept w Warszawie - Al. Jerozolimskie 185.

- W DesArte studio wierzymy, że tworzenie pięknych wnętrz to sztuka. Kompleksowo wyposażamy wnętrza w oparciu o szeroką ofertę włoskich kuchni i zabudów, mebli do salonu, jadalni, sypialni, a także oświetlenia technicznego i dekoracyjnego, jak również tapet i dodatków uznanych włoskich producentów - wymienia Agnieszka Sakowicz z DesArte studio. A czy zwykły Kowalski ma po co tam zaglądać? - Jak najbardziej! Wychodzimy z założenia, że każdy zasługuje na jakość, dopracowane wzornictwo, piękno i funkcjonalność we wnętrzu, w którym żyje i pracuje. Dlatego starannie wyselekcjonowaliśmy marki oferowane w salonie, aby demokratyzować luksus włoskiego designu - dodaje eskpertka.

Co to znaczy? - W DesArte studio każdy znajdzie coś dla siebie w wielu opcjach budżetowych. Na szczególną uwagę zasługują nasze kuchnie. To jakość i design made in Italy, dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach - już od 25 000 zł, a więc konkurencyjnie w stosunku do producentów masowych oraz krajowych stolarzy. Oferujemy jednocześnie ekspresowy termin realizacji, do zaledwie 6 tygodni! Ponieważ kooperujemy ze sprawdzonymi producentami o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu, możemy zagwarantować najwyższą jakość mebli - podkreśla nasza rozmówczyni. - Proponujemy przy tym bardzo szeroki wybór spośród kilkudziesięciu modeli, mnogość konfiguracji i wykończeń oraz wyselekcjonowaną ofertę sprzętów AGD dopasowanych do dowolnego stylu kuchni. Wszystko po to, aby zabudowa, która ma dobrze służyć przez lata, w stu procentach odpowiadała potrzebom oraz wrażliwości estetycznej jej użytkowników - zaznacza Agnieszka Sakowicz.

Home Concept - Twoje własne targi wzornictwa

Do salonu DesArte warto się wybrać nie tylko po zamówienie, wycenę lub darmowy projekt zabudowy, ale także na rekonesans wśród mebli gotowych - sof, foteli, łóżek, a ponadto lamp, dywanów czy tapet. Kto w tym roku nie wybiera się do Mediolanu, będzie mógł w ten sposób zafundować sobie prywatne targi włoskiego wzornictwa. To przyjemność sama w sobie! A przy tym świetna okazja, by wzbogacić swój dom i uczynić życie piękniejszym.

Wizytę w Home Concept w Al. Jerozolimskich 185 w Warszawie rekomendujemy, tym bardziej, że obok DesArte działa tu aż 50 salonów, w których można znaleźć wyjątkowe produkty wykończeniowe i wyposażenie domu. Nie tylko meble, ale też tkaniny, lampy, AGD, łazienki, kuchnie, podłogi, schody, drzwi, kominki i grzejniki. A wszystko to w doskonałej relacji jakości do ceny! Właśnie dlatego Home Concept to najlepsze miejsce na Twoje prywatne targi designu. Dodajmy, że warto często tu wracać - ekspozycje są często zmieniane, tak by przy każdej wizycie mogły zaskoczyć i olśnić na nowo.

Więcej informacji na: www.homeconcept.com.pl