Warszawa zyskała nowy punkt na mapie edukacji ekologicznej! "Punkt Zwrotny", nowatorskie centrum edukacyjne dla dzieci i młodzieży, otworzyło swoje drzwi 21 września 2023 r. na Pradze Północ. Ale to nie jest zwykłe miejsce - to pierwsze w Polsce centrum oparte na idei pokoi zagadek związanych z ekologią!

Edukacja przez zabawę - oto sekret "Punktu Zwrotnego"

W "Punkcie Zwrotnym" młodzi ludzie będą mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę o ekologii, ale także doświadczyć jej w praktyce. Na 350 mkw przestrzeni czekają na nich eko-zagadki, które pozwolą zrozumieć mechanizmy "fast fashion", manipulacje w reklamach czy tajniki segregacji odpadów. To prawdziwa przygoda z nauką w tle! Dzięki interaktywnym zadaniom i wyzwaniom, uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie ekologii, ucząc się jednocześnie ważnych umiejętności życiowych.  

Paged - kluczowy partner w tworzeniu EkoCentrum

Nie byłoby "Punktu Zwrotnego" bez wsparcia Grupy Paged, lidera w produkcji sklejki w Polsce. To właśnie dzięki ich materiałom powstało wyjątkowe wyposażenie centrum. Sklejka, jako jeden z najbardziej ekologicznych materiałów, idealnie wpisuje się w ideę EkoCentrum, podkreślając jej proekologiczny charakter. Ponadto, wykorzystanie sklejki w projektowaniu przestrzeni edukacyjnych podkreśla zaangażowanie Grupy Paged w promowanie zrównoważonych rozwiązań w branży.

Miejsce z misją - edukacja proekologiczna dla przyszłych pokoleń

Jak podkreśla Jarosław Michniuk, Prezes Grupy Paged, współpraca z "Punktem Zwrotnym" to dla firmy ważny krok w kierunku poszerzenia edukacji proekologicznej młodego pokolenia. To nie tylko biznes, ale przede wszystkim misja - budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Dzięki takim inicjatywom jak "Punkt Zwrotny", młode pokolenie ma szansę na lepsze zrozumienie wyzwań środowiskowych, przed którymi stoi nasza planeta.

Zapraszamy do "Punktu Zwrotnego"!

EkoCentrum czeka na wszystkich chętnych przy ul. Jagiellońskiej 88, w historycznej bramie FSO. W dni robocze centrum jest otwarte dla dzieci i młodzieży, natomiast w weekendy zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by nauczyć się więcej o ekologii w niepowtarzalny sposób! Dzięki nowoczesnym metodom nauczania i zaangażowaniu ekspertów z różnych dziedzin, "Punkt Zwrotny" stanowi prawdziwe centrum edukacji ekologicznej w sercu stolicy.

Nie czekaj, odwiedź "Punkt Zwrotny" już dziś i dołącz do rewolucji ekologicznej w edukacji! Poznaj fascynujący świat ekologii i zrozum, jak możemy wspólnie dbać o naszą planetę.