Swarovski, znana marka luksusowa, prezentuje swoją pierwszą znaczącą wystawę pod nazwą "Masters of Light" w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju. Wystawa, która potrwa od 20 września do 9 października 2023 r., zabierze odwiedzających w fascynującą podróż przez bogate dziedzictwo marki.

Kryształowe kreacje od największych projektantów

Na wystawie można podziwiać zdobione kryształami kreacje od takich projektantów jak Christian Dior, Gucci czy Guo Pei. Nie zabrakło również połyskujących strojów z czerwonego dywanu, które nosiły ikony popu, takie jak Harry Styles czy Rihanna. Te stroje są świadectwem tego, jak głęboko Swarovski jest zakorzeniony w świecie mody i jak wielu znanych osobistościom zaufało tej marce.

Ponad stuletnia historia marki

Wystawa "Masters of Light" to nie tylko prezentacja kreacji, ale również podróż w czasie i przestrzeni przez historię marki, która sięga 1895 roku. Swarovski, jako jedna z najstarszych europejskich firm luksusowych, przez ponad sto lat inspirowała współpracę z największymi nazwiskami w modzie, kinie i muzyce. Ta podróż przez czas ukazuje ewolucję marki i jej nieustający wpływ na światowy rynek luksusowy.

Wyjątkowa kolekcja strojów

Na wystawie zaprezentowano ponad 60 strojów zaprojektowanych przez najbardziej znane domy mody na świecie. Wszystkie zawierają kryształy Swarovskiego, w tym kreacje stworzone przez takie marki jak Balenciaga, Fendi czy Louis Vuitton. Każdy strój opowiada historię o współpracy między Swarovski a danym projektantem, ukazując nie tylko piękno, ale także innowacyjność i kreatywność.

Swarovski i sztuka współczesna

Wystawa odzwierciedla bliskie związki Swarovskiego ze sztuką współczesną. Pekiński artysta Tian Xiaolei stworzył specjalną instalację, nawiązującą do tematów i ikonografii Swarovskiego. Jego prace ukazują głębokie zrozumienie dla marki i jej dziedzictwa, jednocześnie wprowadzając nowoczesne i świeże spojrzenie na kryształową sztukę.

Nowa kolekcja biżuterii "Galaxy"

Jednym z największych zaskoczeń wystawy jest prezentacja nowej kolekcji biżuterii "Galaxy", zaprojektowanej przez globalną dyrektor kreatywną Giovannę Engelbert i wykonanej z Swarovski Created Diamonds. Ta kolekcja nie tylko ukazuje mistrzostwo w rzemiośle, ale również wskazuje kierunek, w którym marka zamierza podążać w przyszłości.

Komentarze twórców

Alexis Nasard, CEO Swarovski, wyraził swoją radość z możliwości zaprojektowania i bycia kuratorem wystawy w Szanghaju. Jego entuzjazm jest odzwierciedleniem długoletniej tradycji marki w promowaniu kultury i sztuki. Z kolei Giovanna Engelbert, dyrektor kreatywna Swarovski, podkreśliła, że wystawa jest świętem rzemiosła i kreatywności, które są w sercu marki.

Na zdjęciu: Alexis Nasard i Giovanna Engelbert

Swarovski, jako mistrzowie światła od 1895 roku, kontynuuje tradycję tworzenia pięknych produktów kryształowych. Wystawa "Masters of Light" to kolejny dowód na niezwykłe dziedzictwo i kreatywność marki, której produkty przynoszą radość i podkreślają indywidualność. To wydarzenie stanowi ważny punkt w kalendarzu kulturalnym i jest świadectwem nieustającej pasji marki do innowacji i doskonałości.