Czteropokojowy apartament, znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Żoliborz, zamieszkują rodzice z dwójką dzieci  w wieku szkolnym. Kolejkę do projektu zarezerwowali już pół roku wcześniej. Od początku wiedzieli, w jakim stylu ma być urządzone ich wymarzone miejsce i kto ma tego dokonać.

Zachwyceni stylem new hampton - inspirowanym nadmorskimi krajobrazami półwyspu Long Island, podpatrzonym w filmie "Lepiej późno niż później", chcieli go nieco wzbogacić o elementy chromowane i kryształowe. Zapożyczone z modern classic dekoracje doskonale wkomponowała w projekt architektka Magdalena Miśkiewicz.

Jak połączyć kuchnię z jadalnią aby stała się centrum dowodzenia?

Salon połączony z kuchnią i jadalnią stanowi centrum dowodzenia i życia całej rodziny. To tu wspólnie gotują, rozmawiają i oglądają ulubione filmy. Szlachetna dębowa jodełka na podłodze łączy wszystkie pomieszczenia, stając się idealnym tłem dla delikatnych beżów i odcieni niebieskiego, tak charakterystycznych dla stylu hampton.

Właściciele przywiązują dużą wagę  
do detali, tu nie ma nic przypadkowego. Każdy element wystroju był wspólnie wybierany z projektantką. Tak jak 
szklany stolik, który odpowiada  
na refleksy kryształowego żyrandola.
Waza Floral Navy Blue
Nasza propozycja
Waza Floral Navy Blue
345 zł
Właściciele przywiązują dużą wagę do detali, tu nie ma nic przypadkowego. Każdy element wystroju był wspólnie wybierany z projektantką. Tak jak szklany stolik, który odpowiada na refleksy kryształowego żyrandola.

Eleganckie sofy w stylu chesterfield zapraszają, by oddać się na nich popołudniowemu relaksowi. Szklany stolik na chromowanych nogach nawiązuje cichy romans z kryształowym żyrandolem i wcale się z tym nie kryje. Ułożony na środku granatowy dywan w charakterystyczny marokański wzór przykuwa uwagę, tak jak korespondujące z nim poduszki. Całość zamykają beżowe ściany ozdobione sztukateriami, łagodząc tym samym dynamikę wzorów.

Dwie pikowane sofy w stylu chesterfield  pozwalają swobodnie delektować się relaksem i zapraszać przyjaciół na kawę.
Lampa stołowa Lisa
Nasza propozycja
Lampa stołowa Lisa
799 zł
Sofa Cesare, Eichholtz
Nasza propozycja
Sofa Cesare, Eichholtz
19588 zł
Stalowy stolik Criss Cross
Nasza propozycja
Stalowy stolik Criss Cross
2699 zł
Kryształowy żyrandol Hector, Eichholtz
Nasza propozycja
Kryształowy żyrandol Hector, Eichholtz
15670 zł
Dwie pikowane sofy w stylu chesterfield pozwalają swobodnie delektować się relaksem i zapraszać przyjaciół na kawę.

Zabudowa kuchenna, w tym samym kolorze, pozostaje delikatna i subtelna. Jej strefę wyznacza podłoga imitująca biały marmur i płytki nad szafkami w tym samym odcieniu, nawiązujące wzorem do dywanu. Elementem łączącym strefę kuchenną z salonową jest witrynka zaprojektowana specjalnie dla pana domu, w której trzyma on swoje domowe nalewki, trunki dla specjalnych gości.

Kuchnia niemalże wtapia się  
w ścianę. Beżowa zabudowa staje się niewidzialna, a zdradzają ją jedynie witrynki. Jedna na kryształową zastawę, a druga  na wytwarzane przez pana  domu owocowe nalewki.
Dywan Albany Ogee Blue
Nasza propozycja
Dywan Albany Ogee Blue
459 zł
Kuchnia niemalże wtapia się w ścianę. Beżowa zabudowa staje się niewidzialna, a zdradzają ją jedynie witrynki. Jedna na kryształową zastawę, a druga na wytwarzane przez pana domu owocowe nalewki.

Stół w ciemnym kolorze drewna został specjalnie dopasowany do komody pod telewizorem. Te dwa ciemniejsze akcenty podkreślają charakter wnętrza. Tapicerowane granatowe krzesła doskonale z nim współgrają.

Elegancka sypialnia

Sypialnia jest nadzwyczaj elegancka. Tapicerowane łóżko, wykonane na zamówienie, dzięki oryginalnemu zagłówkowi stało się prawdziwą ozdobą wnętrza. Łóżka pilnują dwa bliźniacze stoliki, na których eksponują swe wdzięki ceramiczne lampki nocne. Obszerna zabudowa pełni funkcję pojemnej garderobyMusztardowe akcenty kolorystyczne w postaci siedziska i poduszek to pomysł pani domu, który chętnie zaakceptowała architektka.

Dodatki w kolorze musztardowym, wybrane przez panią domu, ożywiają wnętrze. Funkcjonalny puf przy  szafach to wygodne rozwiązanie.
Lampa stołowa Lambert, Eichholtz
Nasza propozycja
Lampa stołowa Lambert, Eichholtz
5597 zł
Dodatki w kolorze musztardowym, wybrane przez panią domu, ożywiają wnętrze. Funkcjonalny puf przy szafach to wygodne rozwiązanie.

Łazienki w stylu new hampton

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Jedna w odcieniach bieli i szarości, a druga z akcentem kolorystycznym w postaci morskiej zieleni. W tej pierwszej odnajdziemy mozaikę znaną z kuchni w kształcie marokańskiego wzoru, którą zdobi, niczym biżuteria, stylizowana armatura. Wykonane na zamówienie szafki pod umywalką łączą się stylistycznie z obudową wanny.

Wykonane na zamówienie meble kryją w sobie wiele przydatnych schowków na produkty kosmetyczne i higieniczne. Obudowa wanny została wykonana z tego samego materiału co szafki, jednakże dodatkowo zabezpieczono ją przed wilgocią. Stylizowana armatura, niczym biżuteria, dopełnia całość wystroju.

Całość wnętrza to idealne wyczucie potrzeb właścicieli i przełożenie ich na realizację, tak by poczuli się sami twórcami swojego domu. Architektce udało się to doskonale, dzięki czemu powstała przestrzeń w stylu new hampton, ale z indywidualnymi akcentami.