Apartament przy parku Łazienek Królewskich

Swoje pierwsze mieszkanie obecni właściciele lokum położonego przy warszawskich Łazienkach urządzili sami. Nie byli do końca zadowoleni, z efektu, jaki sobie wymarzyli, dlatego projekt kolejnego domu powierzyli profesjonalistce. Z Aleksandrą Kurowską łączyła ich więź prywatna, dlatego w sposób naturalny zwrócili się do niej.

Aleksandra Kurowska postawiła na sprawdzone motywy dekoracyjne. Ta sama zieleń, którą zastosowano w korytarzu,  pojawia się nad blatem roboczym w kuchni, nad narożnikiem w części wypoczynkowej, a także w sypialni. Uwagę zwraca  dekoracyjny pasek w kolorze antracytowym, takim samym w jakim są żaluzje.
Lampa wisząca TR poczwórna
Nasza propozycja
Lampa wisząca TR poczwórna
3685 zł
Aleksandra Kurowska postawiła na sprawdzone motywy dekoracyjne. Ta sama zieleń, którą zastosowano w korytarzu, pojawia się nad blatem roboczym w kuchni, nad narożnikiem w części wypoczynkowej, a także w sypialni. Uwagę zwraca dekoracyjny pasek w kolorze antracytowym, takim samym w jakim są żaluzje.

Szybko okazało się, że mają do niej pełne zaufanie. Dlatego nawet gdy sobie coś wymarzyli, a architekta nie miała do takiego rozwiązania przekonania, umiała bardzo dokładnie objaśnić swoje plany i zamierzenia. Apartament położony jest niedaleko parku Łazienki Królewskie oraz stadionu Legii Warszawa. Lokalizacja była kluczowa. Inwestorzy pracują nieopodal, w sejmie, a pan domu jest wiernym kibicem stołecznego klubu piłkarskiego, którego stadion znajduje się dosłownie kilka kroków od domu.

W całym mieszkaniu zastosowano rolety marki AMKO. Półwysep kuchenny oświetla wyjątkowa lampa, Over, Lira Lighting.

Połączenie architektury zewnętrznej z wewnętrzną

W swoim projekcie Aleksandra Kurowska chciała nawiązać do modernistycznej i bardzo eleganckiej fasady budynku. Elementem stanowiącym swoisty łącznik między architekturą zewnętrzną a wewnętrzną jest kuchenna wyspa z zaokrąglonym bokiem, wykończona położonymi nietypowo, bo na płask, deseczkami lameli.

Styk części kuchennej, jadalnianej i salonowej. 
Podłoga wyłożona została deską Dąb Natur marki Kaczkan. Stanowi ona ciepłe tło  
dla całej kompozycji. Pod telewizorem efektowna szafka o opływowych kształtach Madera marki FONDU.
Lustro o obłym kształcie Roco Wide
Nasza propozycja
Lustro o obłym kształcie Roco Wide
839 zł
Poszewka na poduszkę z bawełny Bram
Nasza propozycja
Poszewka na poduszkę z bawełny Bram
65 zł
Ceramiczny wazon
Nasza propozycja
Ceramiczny wazon
60 zł
Szafka RTV Madera
Nasza propozycja
Szafka RTV Madera
6450 zł
Styk części kuchennej, jadalnianej i salonowej. Podłoga wyłożona została deską Dąb Natur marki Kaczkan. Stanowi ona ciepłe tło dla całej kompozycji. Pod telewizorem efektowna szafka o opływowych kształtach Madera marki FONDU.

Mieszkanie ma dużą część kuchenno-jadalniano-salonową. Pomieszczenia łączy ta sama podłoga oraz pojawiająca się konsekwentnie zielona farba o zgaszonym oliwkowym odcieniu. Szary pasek namalowany w przedpokoju ma dokładnie ten kolor, co zastosowane w całym mieszkaniu żaluzje.

Odcień zgaszonej  zieleni oliwkowej konsekwentnie  pojawia się w przestrzeni całego mieszkania.
Lampa podłogowa Flos IC F1
Nasza propozycja
Lampa podłogowa Flos IC F1
3344 zł
Plakat Sheer Shapes no2
Nasza propozycja
Plakat Sheer Shapes no2
125 zł
Odcień zgaszonej zieleni oliwkowej konsekwentnie pojawia się w przestrzeni całego mieszkania.

Funkcjonalność wnętrz

Przystępując do projektowania, Aleksandra Kurowska zawsze stara się w stu procentach zrozumieć potrzeby przyszłych mieszkańców. Uważnie słucha ich, po to, by dać im wnętrze skrojone na miarę. Jednak nie tylko wystrój jest dla projektantki ważny. Niezwykle istotna jest funkcjonalność opracowywanych przez nią wnętrz oraz bezpieczne przeprowadzenie klientów przez cały proces wykończeniowy.

Wyposażenie łazienek pochodzi z firmy Greston. Zakupiono tam nie tylko płytki (Mirage, Piemme i Florim), baterie Kohlman, umywalki i miski ustępowe RAK Ceramics

Pierwszymi studiami, jakie ukończyła Aleksandra Kurowska, było budownictwo. Dlatego doskonale wie, jakie pułapki czekają na inwestorów. Oferując swoją kompleksową pomoc, nie tylko projektuje, ale także dozoruje cały proces realizacji i wykończenia. Mieszkania jej autorstwa oddawane są gotowe pod klucz i tak też było w tym wypadku. Rodzina wprowadziła się do kompletnie urządzonego i wyposażonego mieszkania. Nie pozostawało im już zatem nic innego niż cieszyć się własnym szczęściem w uszytej dla nich na miarę przestrzeni.  

Stół Actros charakteryzuje się kubistyczną, zdecydowaną formą, która podkreśla strukturę i naturalne piękno drewna. Dobrano do niego eleganckie krzesła Konna, LePukka.

 

Autor
Mieszkanie w stonowanych barwach -znajduje się tuż przy Łazienkach Królewskich!
Anna Grużewska
Dziennikarka, redaktorka, miłośniczka designu i malarstwa. Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze. Ogląda sesje,...