Dom jutra z miesiąca miodowego Elvisa Presley'a

W latach 60. Elvis Presley był jednym z najpopularniejszych artystów na świecie i mógł sobie pozwolić na każde miejsce na miesiąc miodowy na świecie. A Look był jednym z najpopularniejszych magazynów w Ameryce, z milionami czytelników w każdym wydaniu. W 1962 roku nowy dom w Palm Springs został nazwany przez magazyn „Domem Jutra”. 

W przeciwieństwie do domów w kształcie pudełka z tamtej epoki, jego krzywoliniowy plan i futurystyczne funkcje, takie jak wewnętrzny grill kuchenny, centralny system odkurzania i naścienne radia, wyróżniały dom na tle konkurencji. Dom, wyglądający trochę jak nasza koncepcja latającego spodka, polecił Elvisowi jego menedżer, pułkownik Tom Parker, gdyż znajdował się w pobliżu domu Parkera w Palm Springs.

Elvis poznał swoją przyszłą żonę, Priscillę Wagner, córkę oficera armii i jego żony, w Bad Nauheim w Niemczech w 1959 roku podczas służby w armii. Chociaż miała tylko 14 lat, Elvis nie mógł wyrzucić Priscilli ze swojego umysłu, a ich kiełkujący związek zamienił się w propozycję małżeństwa tuż przed Bożym Narodzeniem w 1966 roku.

Elvis wynajął „Dom jutra” zarówno jako miejsce ślubu, jak i dom na miesiąc miodowy. Ale gdy prasa zwietrzyła ślub i wesele, wymknęli się z tyłu i polecieli do Las Vegas na szybki ślub w hotelu Aladdin 1 maja 1967 roku. Gołąbki poleciały z powrotem do Palm Springs i spędziły cztery dni w „Domu Jutra” zanim Elvis musiał wrócić do pracy przy kręceniu filmu. Lisa Marie Presley urodziła się dokładnie dziewięć miesięcy później.

Zbudowany w sąsiedztwie domów z połowy wieku zbudowanych przez firmę Alexander Construction Company pod koniec lat 50-tych i na początku lat 60-tych, dom o powierzchni 4695 stóp kwadratowych jest zbudowany na poziomie i jest wspornikowy, zapewniając doskonałą prywatność w głównych pomieszczeniach mieszkalnych. Projekt architekta Williama Krisela został zbudowany z czterech okrągłych obszarów mieszkalnych na trzech poziomach z zakrzywioną ścianą z kamienia. 

Dom posiada cztery sypialnie i pięć łazienek wraz z przestronnym wnętrzem na okrągło, które nadaje mu klimat ery kosmicznej. Ulubionym elementem z połowy wieku jest centralny kominek z kominem zawieszonym pod sufitem, zatopiona strefa rozrywki i przeszklone ściany z widokiem na góry. Na zewnątrz znajduje się prywatny ogród z palmami i akcentami skalnymi oraz częściowo zacieniony basen i bujny trawnik do wylegiwania się i grillowania na świeżym powietrzu.

Dzielnica Palm Springs, Vistas Las Palmas, była przez lata wybierana przez wielu celebrytów, takich jak Rat Pack, który ostro imprezował w domu Petera Lawforda. Mieszkali tam Jackie Cooper i Cyd Charisse, podobnie jak George Hamilton. Jack Kennedy był częstym gościem w domu swojego szwagra Lawforda.