Meble, jak i całe wnętrza, najlepiej wyglądają, gdy są perfekcyjnie dopracowane. Olbrzymią rolę grają w tej kwestii detale m.in. uchwyty. Choć wydawać by się mogło, że są one produktem uniwersalnym, nic bardziej mylnego. Każdy ma swój styl, który nie zawsze pasuje do aranżacji wnętrza. Jakie uchwyty wybrać do nowoczesnej kuchni?

Uchwyty potrafią całkowicie zmienić charakter mebla - witryny, komody, szafy a nawet biurka. Mogą dodać im uroku, albo… zupełnie do nich nie pasować, burząc cały efekt. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się odpowiednio dobrać konkretny model - jego kształt, rozmiar i kolor. Jak to zrobić?

Zacznijmy od tego, że oferta uchwytów meblowych, z której możemy dziś wybierać jest przebogata. Co -  swoją drogą - tylko pozornie ułatwia zadanie. Wśród proponowanych modeli są wzory proste i minimalistyczne, a także kunsztowne i dekoracyjne, finezyjnie zaokrąglone i surowo geometryczne. Niektóre zachwycają nowatorską formą, inne ponadczasową, klasyczną linią. Do wyboru mamy także różne typy uchwytów, różniące się sposobem montowania. Są modele krawędziowe i wpuszczane, ale też relingowe, przykręcane i gałki. A do tego, niemal każdy - jak w ofercie firmy REJS, proponowany jest w kilku rozmiarach i kolorach!

Jak z tak różnorodnej oferty wybrać ten właściwy? Ten, który pasować będzie do naszej własnej kuchni?  

Uchwyty wpuszczane i krawędziowe

Jeśli marzymy o kuchni nowoczesnej, minimalistycznej, a nawet ascetycznej w wyrazie, warto postawić na uchwyty o prostej linii. Sprawdzą się tu modele krawędziowe, które nie zaburzą powierzchni i formy zabudowy, ale ją dopełnią. Jakie dokładnie? Na przykład delikatnie odstające od górnej części frontu FE9 lub FE6 od REJS.

Warte uwagi są też modele wpuszczane, montowane na całej szerokości frontu. Mogę one mieć podchwyt w dolnej części jak FE2 lub w górnej - FE3. Łatwo je utrzymać w czystości i zapewniają pełną funkcjonalność i ergonomię.

Uchwyty przykręcane

Jeśli natomiast marzy nam się kuchnia stylizowana, warto rozważyć modele bardziej klasyczne np. uchwyty przykręcane. I tu możemy postawić na prostotę np. w postaci geometrycznych, nieco kanciastych uchwytów EASY czy STILO, albo sięgnąć po formę bardziej dekoracyjną. Do wyboru jest m.in. wygięty w łuk uchwyt MAGNA, a także wyprofilowany pod ostrym kątem ASTER, który przywodzi na myśl zabytkowe okucia. Wzrok przyciągnie również z pewnością jakby frezowany uchwyt ARTESI.

Ale to nie wszystko. Do mebli kuchennych szczególnie chętnie wybierane są relingi. Dostępne w wielu rozmiarach, mogą być montowane po całej szerokości frontu i tym samym stanowić dodatkowy, funkcjonalny wieszak np. na kuchenną ściereczkę. Warto też pamiętać, że znakomitym uzupełnieniem uchwytów są tradycyjne haczyki i wieszaki. I one proponowane są w kilku wydaniach.

Gałki

Inną opcją, która będzie dobrze wyglądać w tradycyjnych kuchniach są ponadczasowe gałki. REJS proponuje cztery warianty uchwytów jednopunktowych. VITO ma kształt kulki. NIRO - dysku, AR09 - delikatnie wyprofilowanego walca, zaś ARTESI wyróżnia się delikatnym frezem. Wszystkie cztery dostępne są w kilku wybarwieniach – w zależności od modelu m.in. modnej bieli i czerni, a także złocie, mosiądzu, niklu szczotkowanym i satynowym, uniwersalnym chromie i aluminium.

-Paleta kolorystyczna, w jakiej proponujemy uchwyty obejmuje najmodniejsze i najbardziej poszukiwane odcienie, pasujące do aktualnych trendów wzorniczych. Warta uwagi jest matowa głęboka czerń oraz delikatna lakierowana biel, a także złoto i mosiądz. Te ostatnie wyśmienicie wyglądają w aranżacjach stylizowanych np. boho albo glamour. Dzięki odpowiedniej technologii produkcji wszystkie powłoki są gładkie i przyjemne w dotyku. A wszystko to, by móc perfekcyjnie dopasować uchwyt do wizji domu naszych marzeń. - dodaje Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu