Umywalki stojące na blacie (nablatowe)

Jest to rozwiązanie, które niewątpliwie przyciąga wzrok i pozwala na grę kształtem i kolorem. Umywalki stojące na blacie dostępne są najczęściej w kształtach owalnym, prostokątnym, okrągłym i kwadratowym. Mogą być w całości pokryte stonowanym, naturalnym kolorem (jak w przypadku kolekcji Antao, gdzie umywalki w kształcie kropli występują m.in. w najnowszym kolorze Morning Green czy Pure Black albo w kolekcji Loop&Friends, gdzie owalne, okrągłe i prostokątne umywalki pięknie prezentują się w odcieniu grafitowym lub w kolorze migdałowym) lub ich zewnętrzna strona może być pokryta soczystym, głębokim kolorem, jak w przypadku kolekcji Artis BiColour. Choć umywalki stawiane na blacie używane są najczęściej do projektów większych łazienek, to w ofercie producentów pojawiło się wiele mniejszych modeli, które idealnie wpasują się w mniejsze pomieszczenia.

Warto pamiętać, że umywalka nablatowa nie zajmuje przestrzeni pod blatem, a więc można zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Ze względu na wysoki rant zapobiega również wychlapywaniu się wody na blat. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch umywalek stawianych na jednym blacie obok siebie - tak, by jednocześnie mogły korzystać z przestrzeni umywalkowej dwie osoby. Jeśli zatem zależy Ci na nowoczesnym rozwiązaniu przyciągającym wzrok i nadającym charakteru całej łazience, masz odpowiednią przestrzeń w łazience i czujesz najnowsze trendy - wybierz umywalkę nablatową. A jeśli dodatkowo chcesz swoją łazienkę pokolorować, wybierz jedną z barwnych propozycji umywalek stojących na blacie Villeroy & Boch.

Umywalki wpuszczane w blat

Umywalka wpuszczana w blat to rozwiązanie bez wątpienia funkcjonalne i z pewnością sprawdzające się w łazienkach o niewielkim metrażu. Dzięki takiemu sposobowi montażu z łatwością da się ukryć elementy montażowe, których nie chcemy oglądać podczas codziennego korzystania z łazienki. Wadą zastosowania umywalki wpuszczanej w blat jest niewątpliwie brak miejsca w szafce pod umywalką (które to miejsce zajmuje nam sama umywalka i elementy niezbędne do jej montażu) oraz brak możliwości zamontowania szuflady bezpośrednio pod blatem, na którym stoi umywalka. W kolekcji Loop & Friends umywalki wpuszczane w blat są dostępne w 3 rozmiarach i 3 kolorach, zatem możliwości aranżacyjnych jest na tyle dużo, że każdy zwolennik tego rodzaju umywalek powinien znaleźć coś dla siebie.

Umywalki podblatowe (podwieszane)

Podobnie jak w przypadku umywalek wpuszczanych w blat, również umywalki podblatowe sprawdzą się idealnie w każdej przestrzeni - nawet tej najmniejszej. W przypadku tego rozwiązania możemy mówić o podobnych zaletach, jak przy omówionej wersji wpuszczanej w blat: od ukrycia wszystkich elementów montażowych przez funkcjonalność i oszczędność miejsca. Niestety również wady umywalek podblatowych są podobne: takie rozwiązanie ogranicza nam miejsce w szafce pod umywalką w jeszcze większym stopniu niż w przypadku umywalki wpuszczanej w blat.

Umywalki podblatowe często są stosowane we wnętrzach publicznych, ze względu na estetykę oraz łatwość ich czyszczenia, co również w prywatnych łazienkach okazuje się być istotną zaletą. Warto jednak pamiętać, że umywalka podblatowa musi być zamontowana na odpowiedniej wysokości, aby wygodnie korzystało się zarówno z samej umywalki, jak i blatu. Nowoczesne i minimalistyczne umywalki podblatowe znajdziemy w kolekcjach Architectura oraz Loop&Friends Villeroy & Boch. W przypadku kolekcji Loop & Friends występują one w 3 kolorach i 3 kształtach, aby design odpowiadał najbardziej wymagającym.

Więcej informacji na: www.villeroy-boch.pl