Jest wiele sposobów, by nadać łazience bardziej luksusowego wyrazu. Sięgamy po płytki ze wzorami imitującymi marmur, onyks czy inne rzadkie kamienie o wyrazistym żyłkowaniu i odważnych tonacjach kolorystycznych. Wybieramy armaturę w oryginalnych formach o głębokich kolorach. Również kabina prysznicowa z detalami w modnych odcieniach szczotkowanego złota, miedzi, niklu czy gunmetalu nada każdej łazience wyjątkowy styl.

Elegancja szczotkowanego złota w łazienkach

Nie ma wątpliwości, że łazienki z elementami w kolorze szczotkowanego złota kojarzą się z luksusem i prestiżem. To nie tylko aranżacje w kobiecym stylu. Kolor złota ożywi nowoczesną łazienkę, gdzie zabłyśnie na tle monochromatycznych ścian. Dobrze połączy się także z wzorami różnych rodzajów marmuru. Szczotkowane złoto powinno pojawiać się jako wykończenie elementów kabiny prysznicowej, która jest kluczowym elementem aranżacji. Również armatura, lampy, lustra, uchwyty szafek i akcesoria powinny mieć to samo wykończenie. W takim otoczeniu z pewnością poczujemy się jak gwiazda filmowa, a przyjemna atmosfera wnętrza zawsze poprawi nam nastrój.

Radaway, Furo Brushed Gold Walk-in

Szczotkowana miedź - sekret przytulności w łazience

Przytulna elegancja w łazience to zasługa szczotkowanej miedzi, która jest bezpretensjonalna i niezobowiązująca. Podkreśla klasę aranżacji i wysoką jakość zastosowanych materiałów. Można ją polecić zarówno miłośnikom prostoty, jak i tym poszukującym prawdziwej elegancji. Dlatego warto postawić na kabinę prysznicową z elementami w kolorze szczotkowanej miedzi. Doskonale współgra ona m.in. z marmurem, granitem, kwarcytem, łupkiem, betonem, a także szkłem, lustrami oraz ceramiką w różnorodnych wzorach i kolorach. Delikatna poświata i głęboki odcień szczotkowanej miedzi sprawiają, że łazienka staje się jednocześnie stylowa i przytulna.

Radaway, Essenza Pro Brushed Copper KDD

Tajemniczy urok gunmetalu - gdy ciemne tony przywołują szlachetność

Z elegancją nieodłącznie kojarzą się ciemne kolory, wręcz wpadające w czerń. Można śmiało sięgnąć po nie, urządzając łazienkę. Warto wybrać tajemniczo brzmiący szczotkowany gunmetal o głębokim, czarnobrązowym odcieniu. Przypomina on spiż, z którego odlewane są pomniki wielkich ludzi oraz słynne dzwony. Czas odkryć jego kolejne zastosowanie w postaci detali kabin prysznicowych i parawanów nawannowych. Harmonijnie połączymy je z płytkami w złamanych odcieniach bieli, palecie beżu i brązu, wprowadzając do łazienki szlachetny urok.

Radaway, Furo Brushed GunMetal DWD

Szczotkowany nikiel - subtelny akcent dla estetów

Przez ostatnie dekady w naszych łazienkach królował chrom, który niczym lustro odbijał kolory otoczenia i pasował praktycznie wszędzie. Nowoczesną alternatywą dla niego jest szczotkowany nikiel o nieco złamanym odcieniu srebra. Ten cieplejszy od chromu kolor zachwyca estetów wrażliwych na niuanse. Kabina prysznicowa z detalami ze szczotkowanego niklu jest uniwersalnym wyborem. Jej dyskretny, bezpretensjonalny styl nigdy się nie opatrzy i nie wyjdzie z mody. Co więcej, tego rodzaju kabina, harmonijnie połączy się z niemal każdym kolorem i teksturą płytek. Warto odkryć subtelne piękno szczotkowanego niklu.

Essenza, Pro Brushed Nicke DWJ

- Najnowsze trendy wnętrzarskie sugerują wybór kabin prysznicowych oraz parawanów nawannowych z elementami w intrygujących kolorach szczotkowanych metali. W Radaway proponujemy je w trzech najbardziej popularnych seriach: Furo, Essenza Pro oraz Modo New. Zastosowane w nich wykończenia warto kontynuować na armaturze, uchwytach, wieszakach oraz innych elementach wyposażenia. W ten sposób staną się estetyczną klamrą dla wnętrza - komentuje Hanna Błaszak, ekspert Radaway.

Więcej informacji na: radaway.pl