Salon w stylu modern classic

Styl modern classic cechuje zamiłowanie do tradycyjnych form i współczesnych technik oraz materiałów. Dodatki w duchu modern classic ciekawie łączą XIX-wieczne wzornictwo z nowoczesnym designem.

Nowoczesna klasyka lubi błyszczeć! Znajdziemy tu mnóstwo złotych i srebrnych detali. CLUE STUDIO

Styl ten jest synonimem luksusu, jakości oraz precyzji.

Główną ideą nowoczesnej klasyki jest symbioza pomiędzy tym, co modne, a tym, co tradycyjne. Fot. @brandybourbon

Styl modern classic w pigułce:

  • pochodna stylu glamour
  • łączenie klasyki z nowoczesnością
  • błyszczące (złote bądź srebrne) detale
  • pikowane meble
  • aksamitne tkaniny
  • bogaty w bibeloty, ozdobne wazony, kwiaty
  • liczne zdobienia np. w formie sztukaterii ściennej

Nowoczesny salon

Styl nowoczesny zawsze nadąża za trendami wnętrzarskimi, choć czasem jest to nie lada wyzwanie dla jego zwolenników. Salon z nowoczesnym designem cechują niebanalne rozwiązania oraz małą liczbę bibelotów.

Nowoczesny salon charakteryzuje się dużą przestrzenią, dobrą jakością mebli i funkcjonalnymi rozwiązaniami. MOOD DESIGN
Czym charakteryzuje się nowoczesne oświetlenie? Nie tylko oryginalnym wyglądem, ale także przemyślanym rozmieszczeniem. PORTFOLIO

Salon w duchu Skandynawii

Styl skandynawski stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnym nurtów.

Skandynawowie, podobnie jak Polacy, nie cieszą się zbyt wieloma słonecznymi dniami. Dlatego właśnie wybierają biel, która znakomicie rozjaśnia przestrzeń. BLOOMINGVILLE
Urządzając wnętrze w stylu z północy Europy projektanci coraz chętniej wykorzystują elementy boho. Styl ten zyskał potoczną nazwę - Scandi boho. LENE BJERRE

Jak zadbać o jakość wypoczynku w salonie?

Obojętnie, jaki styl najbardziej przypadnie nam do gustu, najistotniejszą cechą salonu jest jego funkcjonalność oraz zapewnienie komfortu domownikom. O to, jak zadbać o jakość wypoczynku, zapytaliśmy Monikę Struską, Prezes Zarządu marki Inspirium.

- W natłoku obowiązków coraz mniej czasu spędzamy w domu. Warto więc zadbać o urządzenie wnętrza w sposób sprzyjający wyciszeniu się, dający poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim wygodę.

Bez wątpienia strefa domowego komfortu znajduje się na sofie. Dlatego w tym roku wprowadziliśmy do naszych sof rozwiązanie SoftLayers. Główną rolę odgrywa w nim wyjątkowo miękka pianka poliuretanowa. Dodatkowo na jej wierzchu znajduje się gruba warstwa naturalnego pierza.

Dzięki wypełnieniom SoftLayers sofy z logo Inspirium oferują wyjątkową miękkość i wygodne podparcie niezależnie od pozycji, w jakiej lubimy się relaksować. Poczucie komfortu daje nam także wygląd mebla. Produkowane przez nas sofy mają proste, lecz wyrafinowane wzornictwo. Dzięki temu są ponadczasowe. - przyznaje ekspertka.

Dlaczego warto pomyśleć o sofie modułowej do salonu?

Anna Wyrzykowska, Specjalista ds. Marketingu, LivingRoom

Coraz większym zainteresowaniem wśród klientów Livingroom cieszą się meble modułowe. Są to meble składające się z odrębnych brył, które z łatwością można przestawiać, tworząc przy tym unikatowe zestawy. Są świetnym rozwiązaniem dla tych co lubią częste zmiany aranżacji wnętrza.

Czym należy się kierować przy zakupie mebli modułowych? Bardzo ważnym elementem jest system mocowania poszczególnych części (modułów). Powinien on pozwalać na łatwe i szybkie łączenie i rozłączanie brył. W Livingroom stosujemy system, który jest bardzo solidny, a przy tym zupełnie niewidoczny z zewnątrz.

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest otapicerowanie modułu. Chcąc ustawiać mebel w różnych konfiguracjach, każda bryła powinna być obita tkaniną czy skórą ze wszystkich stron. W ten sposób nawet jeden osobny moduł może stać jako odrębny mebel.

Meble modułowe marki Livingroom wyróżniają się spośród innych tym, że w jednej sofie czy narożniku każda bryła może być wykonana w różnym kolorze, tkaninie czy skórze naturalnej. W niektórych modelach istnieje opcja łączenia modułów w tkaninie na przemian z modułami w skórze naturalnej. Daje to niesamowity efekt wizualny.

Ponadto moduły mogą być o różnych komfortach siedzisk. Doskonałe rozwiązanie w przypadku domowników o odmiennych upodobaniach sprężystości siedzenia. Na takie elementy również warto zwrócić uwagę przy zakupie mebli modułowych. Mają one duży wpływ na przyszłą wygodę i przyjemność z ich użytkowania.