Galeria ToTuart zaprasza na wystawę jednej z najbardziej uznanych polskich autorek grafik artystycznych - Aleksandry Prusinowskiej. Na wystawie są prezentowane najnowsze prace artystki oraz dzieła z pracy doktorskiej “Koneser - kolekcjoner sztuki”.

Kim jest Aleksandra Prusinowska?

Tworzy zarówno świetne grafiki artystyczne, jak i ciekawe obrazy. Inspiracje do swoich prac czerpie przede wszystkim z wzorców pop-kultury, m.in. z reklam, komiksów czy filmów, ale także z odbytych podróży. W twórczości Prusinowskiej można również znaleźć odwołania do kontekstu wielu dzieł XIX-wiecznych artystów, takich jak Wyspiański czy Chełmoński.

Aleksandra Prusinowska

Częstym motywem jej prac są kobieca sylwetka ukazana w nieco hiperrealistyczny sposób, otoczona kolorowymi dekoracjami, oraz kobieca tożsamość. To, co niewątpliwie wyróżnia Prusinowską to złożoność tworzonych przez nią linorytów, które zaskakują ilością swoich barw. Kolor jest także charakterystycznym elementem malowanych przez nią obrazów. Artystka w intrygujący i sensualny sposób przedstawia nowoczesne ujęcie kobiecości, przyciągając tym samym odbiorców, którym trudno oderwać wzrok od prac.

Prusinowska jest wielokrotną laureatką stypendiów i nagród, a jej prace są prezentowane na międzynarodowych wystawach takich jak Guanlan International Print Biennial w Chinach. Od 2010 roku jest asystentką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prusinowska Aleksandra, Faxigen, XL.

Wystawa w warszawskim Koneserze

Twórczość autorki można w najbliższym czasie podziwiać na wystawie przygotowanej przez Galerię Sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser. Prezentowane na niej prace to efekt przygotowanej obrony doktorskiej „Koneser - kolekcjoner sztuki” - linoryty. Wszystkie wystawione w Galerii prace Aleksandry Prusinowskiej można nabyć. Wystawę można zobaczyć do 13 lutego br w sali Filtracja mieszczącej się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

Prusinowska Aleksandra, Portret Damy, olej na płótnie, 60x40 cm

O Galerii ToTuart

ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. W warszawskim showroomie znajdującym się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser, stworzyli wyjątkowe miejsce. Oferta galerii dedykowana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym (biura, hotele, czy przestrzenie komercyjne). Właściciele prężnie działają nie tylko w Polsce, ale również za granicą, wystawiając prace swoich artystów na targach i wernisażach.

Prusinowska Aleksandra, Zabawa, olej na płótnie, 100x70 cm

Godziny otwarcia Galerii:

  • pn-sb 11:00-19:00
  • nd handlowe 11:00-19:00