W sercu Polski, w malowniczym Julinku, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników sztuki cyrkowej z całego kraju. Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko okazja do podziwiania niesamowitych pokazów akrobatycznych, ale także możliwość uczestniczenia w kreatywnych warsztatach i zanurzenia się w magicznym świecie cyrku.

Weekend w krainie czarów  

16 i 17 września, malowniczy Julinek Park otwiera swoje bramy na "Magiczny Weekend". Te dni obfitują w niesamowite atrakcje, które przeniosą nas do świata pełnego baśni i tajemnic. Odkryjcie miejsce, gdzie teatralne przedstawienia łączą się z oszałamiającymi akrobacjami, zaskakującymi trikami iluzjonistycznymi i mistrzowską żonglerką.

Nie przegapcie przedstawienia „Kolory Niewiarygodności”, które zabierze Was w podróż pełną niespodziewanych zwrotów akcji w towarzystwie Marysi, Juliana oraz grupy AntiRabbity. Dla tych, którzy pragną filmowych doznań, przygotowaliśmy specjalne kino 5D. W komfortowych fotelach, które reagują na każdą scenę, zanurzycie się w trójwymiarowe opowieści. Doświadczycie także uczucia wiatru na twarzy, kropel deszczu czy nawet zapachów otaczającego świata. Emocje i zabawa na najwyższym poziomie są pewne!

HARMONOGRAM 16-17.09:

• 12:30 – Mini pokaz cyrkowy – MAŁA SCENA

• 13:00 – Warsztaty kreatywne – MAŁA SCENA

• 14:00 – Spektakl „Barwy absurdu” – Marysia i Julian – DUŻA ARENA

• 15:00 – Pokaz „Ambasador Krainy Czarów” – AntiRabbity – MAŁA SCENA

• 15:30 – Piana Party – PARK WODNY 16:00 – Spektakl „Barwy absurdu” – Marysia i Julian – DUŻA ARENA

• 17:00 – Mini disco – MAŁA SCENA

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie Julinek Park.

Stała wystawa sztuki cyrkowej w Julinku

Julinek przez wiele lat był ogólnopolskim ośrodkiem sztuki cyrkowej o znaczeniu światowym. Wystawa Sztuki Cyrkowej w Julinku to prawdziwa perła dla wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki tej niezwykłej formy sztuki. Ośrodek przez lata był centralą dla ekip cyrkowych z całej Polski, miejscem ich postojów, treningów i tworzenia rekwizytów.

W Julinku powstała również Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej, która przez 50 lat swojego istnienia wykształciła ponad 370 artystów. Wystawa Sztuki Cyrkowej w Julinku, prowadzona przez kustosza pana Janusza Sejbuka, jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w Europie muzeum prezentującym niezwykły świat cyrku. Julinek Park, który kiedyś był słynną Bazą Cyrkową, jest pełen odniesień do świata cyrku, jego kultury, symboliki i obyczajów.

Wystawa Sztuki Cyrkowej jest sercem tego parku, a oprowadza po niej sam pan Janusz Sejbuk, artysta cyrkowy i świadek wielkości polskiego cyrku. Wystawa prezentuje historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tam plakaty, zdjęcia, publikacje, a także autentyczne stroje i rekwizyty. Dla tych, którzy nie mogą osobiście odwiedzić Julinka, dostępny jest wirtualny spacer po wystawie.