Dizajn na fali otwiera cykl rozmów!
W dobie współczesnych wyzwań, takich jak nadprodukcja, globalizacja czy zagrożenie klimatyczne, design staje się kluczowym elementem w poszukiwaniu zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań. Polska, z bogatą tradycją szkolnictwa i promocji w dziedzinie dizajnu, ma szansę na wyznaczanie nowych kierunków w edukacji projektowej. Spotkanie w Muzeum Manggha będzie okazją do dyskusji o tych oraz innych zjawiskach z osobami, które przyczyniły się do rozwoju polskiego szkolnictwa i promocji w obszarze designu.
Goście spotkania:
• Czesława Frejlich, prof. dr hab., prowadząca zajęcia w krakowskiej ASP, specjalizująca się w projektowaniu ergonomicznym, kuratorka wystaw i publikacji poświęconych wzornictwu.
• Piotr Voelkel, przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego dizajnu, założyciel Grupy Kapitałowej Vox oraz Fundacji Vox Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej, współtwórca Concordia Design.
Prowadzący: Dominik Lisik, dr, projektant, kurator i krytyk dizajnu, absolwent Wydziału Form Przemysłowych i Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP oraz londyńskiej AA School of Architecture.
Udział w wydarzeniu to wyjątkowa okazja do zainspirowania się i zdobycia wiedzy na temat roli edukacji w kształtowaniu przyszłości designu. Koszt udziału wynosi zaledwie 5 zł za osobę, a zapisy przyjmowane są drogą mailową. To wydarzenie, które z pewnością przyciągnie zarówno profesjonalistów z branży, jak i wszystkich, dla których design jest pasją.
"Dizajn na fali" to cykl, który w przemyślany sposób łączy teorię z praktyką, prezentując design jako narzędzie społecznej zmiany i innowacji. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby być częścią rozmów kształtujących przyszłość polskiego dizajnu.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
• 20 MARCA, godz. 18.00 Siła edukacji. O kształceniu nowych pokoleń projektantów, inwestorów i konsumentów - goście: Czesława Frejlich, Piotr Voelkel Koszt udziału: 5 zł za osobę. Zapisy: recepcja@manggha.pl
• 23 KWIETNIA, godz. 18.00 Dizajn w służbie społeczeństwa - projektowanie inkluzywne i uniwersalne - goście: Joanna Krokosz, Lech Kolasiński
• 23 MAJA, godz. 18.00 Polska drugim eksporterem mebli na świecie - czyli projektowanie dla wielkiego przemysłu - goście: Maja Ganszyniec, Paweł Kubara
• 20 CZERWCA, godz. 18.00 Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej? - goście: Agata Szydłowska, Daniel Stoiński