NÓW W PEŁNI to przewrotny tytuł kolejnego już przeglądu najlepszych prac polskich rzemieślników. To też coroczne święto stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło. Pierwsza edycja wydarzenia kładła akcent na nowość i świeżość inicjatywy. Tym razem wydarzenie akcentuje pełnię. Wystawa obejmie pełnię członków stowarzyszenia i popisowe, mistrzowsko wykonane prace!

Przegląd najlepszych prac polskich rzemieślników

Podczas drugiej edycji wystawy NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną najciekawsze prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie pojawią się obiekty z siedemnastu różnych pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów.

Będą wśród nich meble, ceramika, akcesoria wyposażenia wnętrz, obiekty artystyczne, biżuteria, galanteria i tkanina. Można pokusić się o stwierdzenie, że to pełnia tego, co w polskim rzemiośle obecnie się dzieje. A rozwój stowarzyszenia i powstawanie kolejnych pracowni rzemieślniczych jednoznacznie wskazują, że dobrej jakości i unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej. Warto to ocenić samodzielnie. Okazja już w drugiej połowie września!

Jakie prace obejrzymy na wystawie NÓW w Pełni?

Wystawa organizowana jest jako część Nocy Rzemiosła. Poprzedzi ją debata pt. Rzemiosło i Miasto, która odbędzie się w Warszawskim Pawilonie Zodiak. Debatę poprowadzi Agata Nowotny, a wezmą w niej udział Ewa Klekot, Piotr Jędras oraz Franciszek Sterczewski.

Na wystawie NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną prace: COTTONGRASS, ENDE, MACIEJ GĄSIENICA GIEWONT, HADAKI, IN WEAV, KARINA KRÓLAK , KŁOSY, KUŹNIA SKAŁY, MAGDALENA MAŚLERZ, MOSKO CERAMICS, OLGA MILCZYŃSKA, ALEKSANDER INISZH, SQUARE DROP, TARTARUGA, THE WHOLE ELEMENTS, WENSKA, WOOD WORKSHOP

Wernisaż wystawy NÓW w Pełni już 25 września!

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w pasażu Wiecha. Wystawa została zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum, dzięki uprzejmości sklepu C&A. Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do 24 października.

Patronat medialny: Projekt Pracownie

Współpraca: C&A, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Stowarzyszenie z siedzibą w Warszawie

O stowarzyszeniu NÓW. Nowe Rzemiosło

NÓW. Nowe Rzemiosło to stowarzyszenie zrzeszające współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji i materiału w jakim pracują. To, co ich łączy to doskonała jakość wyrobów, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcja ręczna przy niewielkim udziale maszyn.

NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem. Więcej informacji o stowarzyszeniu: www.nownowerzemioslo.pl

Zdjęcie otwierające artykuł: Tartaruga, Sun, kilim., 150x100, bawełna, wełna 2020