Grzejniki kolumnowe to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych wizualnie i efektywnych rozwiązań do nowoczesnych lub industrialnych wnętrz typu lofty czy apartamentów.

W ofercie firmy Purmo znajdziemy wyjątkowe rozwiązanie: grzejniki kolumnowe Delta, które ze względu na wzornictwo w stylu retro, dostępność w wielu wymiarach i kolorach oraz wysoką wydajność cieplną doskonale sprawdzają się i są bardzo atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem w przypadku loftów, jak i nowoczesnych apartamentów.

Co niezmiernie ważne - jest to rozwiązanie energooszczędne. Ponieważ ciepło jest rozprowadzane przez pionowe kolumny, grzejniki kolumnowe Delta ogrzewają pomieszczenie z dużym udziałem ciepła promieniowania. Zapewnia to nie tylko poczucie komfortu, ale oznacza również, że grzejniki mogą być używane w niskotemperaturowym systemie grzewczym. Przy prawidłowym dobraniu rozmiaru mogą one zapewniać wystarczającą ilość ciepła, także przy niskich temperaturach zasilania. Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny.

Grzejniki kolumnowe Delta dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, co daje możliwość wykonania grzejnika w niestandardowych wysokościach i szerokościach. Dopasowując się do indywidualnych wymiarów i nietypowych kształtów pomieszczeń, kolumny mogą być połączone pod kątem lub w formie półkola.

Stylowe grzejniki Delta przeznaczone są głównie na rynek remontowy, aby pomóc zachować klasyczną atmosferę starszych budynków. Jednak równie dobrze komponują się z nowoczesną surową architekturą. Jednym z powodów, dla których grzejniki kolumnowe Delta cieszą się tak dużą popularnością na rynku, jest ich trwałość i odporność. Podczas produkcji stosowana jest nowoczesna metoda precyzyjnego spawania laserowego. Spoina powstająca w wyniku łączenia stali wiązką laserową ma minimalną szerokość, eliminując praktycznie miejsca powstawania korozji. Dodatkowo łączenia poszczególnych elementów grzejnika są niezauważalne. W rezultacie grzejnik kolumnowy jest bardzo trwały.