Niezależnie od tego, czy masz dużą przestrzeń na swoje ubrania, czy też musisz zmieścić się w niewielkiej szafie, starannie zaplanowana garderoba może przynieść wiele korzyści. Pozwala nie tylko utrzymać porządek i łatwość w wyborze stroju, ale także oszczędza czas i pieniądze, eliminuje stres związany z poszukiwaniem odpowiednich ubrań, a także pomaga w tworzeniu własnego, niepowtarzalnego stylu.

Obecnie nieodłącznym elementem garderoby są drążki i ich sensowne rozmieszczenie w szafach, tak żeby stały się przestrzenią na wszystko, czego potrzebujemy. Oprócz klasycznych drążków na ubrania możemy zastosować również takie z wbudowanym oświetleniem.

Wyjątkową wydajność zapewniają pantografy, czyli opuszczane drążki na ubrania, osadzone w ramionach dźwigni. To rozwiązanie sprawia, że mamy łatwy dostęp do odzieży czy akcesoriów znajdujących się na górnych i ciężko dostępnych półkach.

Wśród propozycji do nowoczesnej garderoby znajdziemy również zestawy organizacyjne, w których znajdzie się przestrzeń na spodnie, by nie wymagały prasowania po każdym wyjęciu z szafy. Istnieje możliwość zintegrowania ich z torbami na bieliznę i odzież. To rozwiązanie zapewnia także sortowanie prania przy użyciu kilku worków. Warto też pomyśleć o organizacji szuflad. Tutaj z pomocą przychodzą delikatne maty, wytłoczki na biżuterię i akcesoria czy drewniane kratki na krawaty i paski.