Jak zwykle wszystko zależy od naszych upodobań oraz potrzeb, bo oba warianty mają niewątpliwie swoje plusy. Metal to wdzięczny materiał - elegancki, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzi się w ogrodach o surowym, nieco industrialnym charakterze lub na niewielkim balkonie w centrum miasta. Aluminium to idealny surowiec mebli outdoorowych.

Jeśli jednak szukamy mebli do ogrodu, które pomogą nam zbudować przyjemną, relaksującą atmosferę postawmy na ekorattan. To on dzięki wciąż rosnącej popularności stylu boho i vintage króluje obecnie w outdoorowych aranżacjach.

Grube pędy ekorattanu, z których meble w Miloo Home są ręcznie wyplatane, tworzą piękny, wyrazisty splot, współgrający z ogrodową roślinnością i kwiatami. Ale doskonały wygląd to nie jedyny atut ekorattanu. Materiał ten, wprost nie do odróżnienia od naturalnego rattanu, okazuje się znacznie bardziej odporny na tarasowo-ogrodowe wyzwania niż moglibyśmy przypuszczać. Niestraszne mu bowiem ani palące promienie słońce, ani deszcze. A my, zamiast troszczyć się o konserwację mebli, możemy spokojnie odpoczywać na łonie natury.