Niedawno otwarte Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę 3P Pomorski Potencjał Projektowy. Do 14 stycznia możemy oglądać prace projektantów z Pomorza.

Wystawa 3P Pomorski Potencjał Projektowy inaugurująca działalność Centrum Designu Gdynia prezentuje projekty i projektantów z  Pomorza - regionu, który od lat kojarzony jest głównie z przemysłem stoczniowym i bursztyniarstwem.

Niewielu z nas zastanawia się nad tym, że za planami potężnego kontenerowca stoi projektant, a bursztynowa biżuteria to nie tylko masowo produkowana tandeta, lecz często bardzo dobrze zaprojektowany produkt autorski.

Pomorski design to również pociągi, obuwie, meble oraz inne produkty wzornictwa przemysłowego, a każdy z nich stworzył utalentowany projektant.

Kuratorzy wystawy, Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski - na co dzień projektanci ze studia Malafor, pragną po pierwsze, pokazać nam, co dobrego dzieje się w designie na Pomorzu, po drugie zaś, przedstawić twórców.

Zaproszeni projektanci są na różnych etapach drogi zawodowej - zobaczymy więc prace początkujących designerów - studentów Akademii Sztuk Pięknych, jak również znanych i cenionych profesjonalistów, którzy mają już ugruntowaną pozycję zawodową.

Projektanci i biura projektowe, których prace zobaczymy na wystawie
3P Pomorski Potencjał Projektowy
: prof. Andrzej Lerch, Paweł Gełesz, Krzysztof Bochra, Daniel Januszewski, Sławomir Fijałkowski, Marad Design, Studio 1:1, Tabanda, Malafor, Anna Hrecka, Razy2,  Genius, Piotr Mikołajczak, Szymon Wanatowicz, Przemysław Kamiński, studenci wzornictwa przemysłowego ASP w Gdańsku oraz firmy dbające o design swoich produktów: Terma Technologie i Flowair.

Galeria Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego
Gdynia, Al. Zwycięstwa 96/98
Wystawa czynna siedem dni w tygodniu w godz. 8-20,
do 14 stycznia 2012 roku.

Wstęp wolny.

źródło i zdjęcia: Centrum Designu Gdynia