Chcesz indywidualnie kreować przestrzeń we wnętrzu? Nowatorski system mebli wypoczynkowych Matt z ofert HM Design doskonale się do tego nadaje. Różnorodność modułów i bogata kolorystyka sprawia, że meble będą się dobrze komponowały, zarówno w stonowanych, jak i ekstrawaganckich wnętrzach.

W nowatorskim projekcie mebli grupy Oyster, jako bazę wykorzystano materac, do tej pory kojarzony tylko jako dodatek do ramy łóżka. Dzięki temu powstały funkcjonalne i wygodne meble, dzięki którym można swobodnie kreować przestrzeń.

Szezlongi, sofy, fotele i pufy z  kolekcji Matt, powstały właśnie z połączenie materacy i wyprofilowanych segmentów. Jako oparcia mebli można wykorzystać miękkie panele ścienne dostępne w kolekcji. Cechą charakterystyczną mebli są wygięcia i rozcięcia, które tworzą zagłówki i oparcie. Charakterystycznymi detalami mebli Matt są okrągłe lamówki na krawędziach mebli oraz pikowanie, zdobione tkaniną obiciową ADAMANTIO i płaskimi guzikami.

Miła w dotyku, elastyczna tkanina ADAMANTIO firmy ITALVELLUTI - użyta do obicia mebli, doskonale przylega do formy mebla, dzięki czemu nie tworzą się zagięcia i marszczenia. Jest też  odporna na piling, czyli powstawanie na powierzchni mebla nieestetycznych kulek.

System Zero Spot, wykorzystany przy produkcji tkaniny, zabezpiecza meble przed brudem i plamami - zapobiega wchłanianiu mokrych plam, ale jednocześnie pozwala łatwo usunąć plamy już zaschnięte.

Ciekawym element dekoracyjny w wybranych modelach mebli z kolekcji Matt, jest pasiasta, wielobarwna tkanina SOUVENIR LARGE z kolekcji  BOLLYWOOD, doskonale komponująca się z jednolitą tkaniną ADAMANTIO.

Źródło i zdjęcie: HM Design