Już po raz siódmy meble.pl zaprasza producentów mebli i akcesoriów do udziału w konkursie Diament Meblarstwa.

Patronat Czas na WnętrzeKonkurs Diament Meblarstwa na dobre wpisał się już w kalendarz imprez branży meblarskiej i zyskał znaczną renomę. Przyznawane w nim nagrody są potwierdzeniem doskonałego wzornictwa i oryginalności produktów, świadczą o dobrym wizerunku producenta, zaufaniu klientów i uznaniu ekspertów.

Na zgłoszenie produktów do tegorocznej, siódmej już edycji konkursu Diament Meblarstwa jest czas do 15 października, warto jednak już teraz o tym pomyśleć.

Konkurs przeznaczony jest dla producentów mebli, akcesoriów, półfabrykatów i komponentów meblowych, którzy mają siedzibę lub przedstawicielstwo w Polsce.

Produkty rywalizować będą w 25 kategoriach mebli gotowych, z podziałem na klasę standard oraz klasę premium. W każdej kategorii, jak również w każdej z wyróżnionych klas, zostanie przyznana nagroda Diament Meblarstwa 2013.

Ponadto przyznane zostaną nagrody Diament design i Diament inspiracje oraz 4 statuetki od czterech grup jurorów.

W głosowaniu na Diamenty Meblarstwa weźmie udział kapituła, którą tworzą eksperci z branży meblarskiej, organizacje, naukowcy, media, architekci, projektanci wnętrz, designerzy, trendsetterzy, przedstawiciele salonów meblowych, technolodzy produkcji, przedstawiciele hurtowni oraz firm patentowych i atestowych.

Jury wybierze najlepsze produkty w każdej z kategorii i klas, biorąc po uwagę m.in. wzornictwo oraz zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność i zaawansowanie technologiczne, ergonomię i funkcjonalność, a także relację ceny do jakości i ogólną prezencję mebla.

Wręczenie nagród odbędzie się w grudniu 2012 roku na uroczystej gali. Wszystkie zgłoszone i biorące udział w głosowaniu produkty zostaną zaprezentowane w okolicznościowym katalogu.  

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji konkursu, jak również pełny skład jury oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej konkursu Diament Meblarstwa.

źródło i zdjęcie: meble.pl