Od dziś do niedzieli w Łazienkach Królewskich w Warszawie czeka na odwiedzających niespodzianka - dwie niezwykłe wystawy. W nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę będzie można uczestniczyć w Nocy z Królewskimi Kolekcjami. W tych dniach Pałac na Wyspie jest czynny do godz. 00:30, a wstęp na wystawy jest bezpłatny!

W weekend (29.06.2012-01.07.2012) zobaczymy dwie niezwykłe wystawy - trwającą do  1 lipca "Skarb z Kijowa. Złoty poczet. Królewska kolekcja medali Stanisława Augusta" i najnowszą wystawę "Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta”.

Wystawa "Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta" to kolejna odsłona cyklu "Stanisław August - mecenas i kolekcjoner", który rozpoczął się w lipcu 2011 r. kolekcją "Rembrandt i inni. Królewska kolekcja obrazów". Na wystawie można obejrzeć 141 dzieł ze zbiorów Muzeum Łazienki Królewskie oraz partnera wystawy Muzeum Narodowego w Warszawie.

Ekspozycję "Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta" można podziwiać w Pałacu na Wyspie do 28 kwietnia 2013 r.

źródło i zdjęcia: Muzeum Łazienki Królewskie